אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
מגדל מחסלת את שיווק האשראי הצרכני צילום: בלומברג

בלעדי לכלכליסט

מגדל מחסלת את שיווק האשראי הצרכני

החברה הכריזה על כניסה לתחום האשראי הצרכני לפני שנתיים; ואולם כעת החליטה להפסיק לשווק הלוואות, ובמקום זאת לפעול בתחום באמצעות השקעה בחברות פינטק רלבנטיות

25.10.2020, 06:56 | נעמי צורף
זה כמה שנים מדברים בשוק על כך שכניסה של קמשקיעים המוסדיים לתחום האשראי הצרכני תשפר את הצרכנות בענף, אך רוב המוסדיים נמנעו מצד זה והגוף הגדול המרכזי שהודיע שיעשה זאת היה חברת הביטוח מגדל. אלא של"כלכליסט" נודע כי עתה החליטו במגדל להפסיק לשווק הלואות ובמקום זאת לפעול בתחום באמצעות השקעה בחברות פינטק רלבנטיות. פעילותה מגדל בתחום האשראי הצרכני החלה לדעוך כבר ב־2019 ובחברה החליטו להפסיק אותה עוד לפני משבר הקורונה.

קראו עוד בכלכליסט

מגדל הכריזה על כניסה לאשראי צרכני לפני שנתיים בעת שנוהלה בידי דורון ספיר, בעבר מנהל חברת כרטיסי האשראי כאל, ואף קיבלה לצורך כך גישה למאגר נתוני האשראי שהקים בנק ישראל. מאז הוחלף ספיר ברן עוז, בעבר יו"ר כאל, ועמו הוחלפה האסטרטגיה. בסך הכל הפעילה מגדל פעילות אשראי צרכני במשך פחות משנה והניקה הלוואות בהיקף כמה עשרות מיליוני שקלים בלבד. החברה תמשיך להתנהל ללא שינוי מול מקבלי אותם הלוואות עד דעיכתה הטבעית של הפעילות.

לטענת מגדל, הפסקת הפעילות נובעת מרצון להיכנס למתן אשראי צרכני במודלים מתקדמים והיא בוחנת בימים אלו אפשרויות השקעה בסטארט־אפים העוסקים במתן אשראי בטכנולוגיה מתקדמת, שיחשפו אותה בעקיפין לתחום. "בדומה לתחומים חוץ־בנקאיים אחרים, גם תחום האשראי הופל יותר טכנולוגי פחות מסורתי", אמר מנהל חטיבת ההשקעות של מגדל גיא פישר. "אנחנו מאמינים בתחום ורוצים לשתף עולה עם חברות בחזית החדשנות והטכנולוגיה".

שחקנית נוספת ששמה את עינה על תחום האשראי הצרכני היא חברת הביטוח הפניקס, שגם היא קיבלה מבנק ישראל גישה למאגר נתוני האשראי. אולם על רקע משבר הקורונה החברה טרם התניעה את פעילותה בתחום ולא ברור אם תבחר במתן אשראי ישיר או תפעל בשיתוף פעולה עם גוף אחר.

רן עוז, מנכ"ל מגדל, צילום: רמי זרניגר רן עוז, מנכ"ל מגדל | צילום: רמי זרניגר רן עוז, מנכ"ל מגדל, צילום: רמי זרניגר

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות