אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
לקראת חזרתו לפעילות: אמריקן איירליינז תזמין לקוחות לסייר בבואינג 737 מקס צילום: American Airlines

לקראת חזרתו לפעילות: אמריקן איירליינז תזמין לקוחות לסייר בבואינג 737 מקס

חברת התעופה מתכננת גם שורה של שיחות ואירועי שאלות ותשובות עם טייסי הדגם, במטרה לבנות אמון מחודש במטוס. הבואינג 737 מקס קורקע לפני יותר משנה וחצי בעקבות שתי התרסקויות קטלניות - האחת באינדונזיה והשנייה באתיופיה - בהן נהרגו 346 בני אדם

25.10.2020, 11:37 | שירות כלכליסט

אמריקן איירליינז מתכננת סיורי לקוחות בבואינג 737 מקס ושיחות שלהם עם טייסים בשבועות הקרובים, על מנת לבנות אמון מחודש במטוס לאחר שקורקע לפני יותר משנה וחצי בעקבות שתי התרסקויות קטלניות - האחת באינדונזיה והשנייה באתיופיה - בהן נהרגו 346 בני אדם.

קראו עוד בכלכליסט

לאחר דחיות ועיכובים לא מעטים, מינהל התעופה הפדרלי של ארה"ב (FAA) נמצא בסופו של תהליך האישור מחדש של המטוס. "ה-FAA ממשיך לבצע תהליך יסודי, שאינו מוגבל בזמן, ומטרתו החזרת המטוס לפעילות", לשון הודעת ה-FAA. בואינג עשתה מספר שינויים בתוכנת המטוס, כולל בתוכנת בקרת הטיסה שגרמה לטייסים להיאבק בה לשווא בניסיון להציל את שני המטוסים שהתרסקו.

בואינג 737 של אמריקן איירליינז, צילום: American Airlines בואינג 737 של אמריקן איירליינז | צילום: American Airlines בואינג 737 של אמריקן איירליינז, צילום: American Airlines

"אנחנו רואים את קו הסיום מתקרב ואני חושב שזה קו סיום אמיתי", אמר דייויד סימור, סמנכ"ל התפעול של אמריקן איירליינז, לעובדים, בפגישה שנערכה בשבוע שעבר. החברה שבסיסה בפורת וורת' מתכננת להתחיל להפעיל טיסות עובדים אחרי חג ההודיה, תוך הערכה שה-FAA יסיר את איסור הטיסה באמצע חודש נובמבר, כך לדברי סימור. דובר של החברה אמר שתוכניות החברה עוד ניתנות לשינוי, ויתקבלו על סמך החלטות ה-FAA.

אמריקן הודיעה בשבוע שעבר שהיא מתכננת שטיסות החזרה לשחקים של מטוסי המקס שלה יתבצעו בין שדה התעופה לה גארדיה בניו יורק לשדה התעופה במיאמי בין ה-29 בדצמבר ל-4 בינואר. היא גם מתכננת להציע לכמה מלקוחותיה הזדמנות לראות את המטוס בעצמם בשדות התעופה דאלאס/פורת וורת', לה גארדיה ומיאמי, בהשתתפות טייסים ומכונאים, בהן יענו הטייסים על שאלות שיועברו אליהם גם בטלפון ובוידאו. "הם אלה שבאמת יש להם את הסמכות להסביר דברים לגבי המקס" אמרה אליסון טיילור, סמנכ"לית הצרכנים של אמריקן, לעובדי החברה בשבוע שעבר.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות