אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
הקרב על תפקיד יו"ר ישראכרט נפתח רשמית, אלה המועמדים צילום: עמית שעל, סיון פרג', אוראל כהן

הקרב על תפקיד יו"ר ישראכרט נפתח רשמית, אלה המועמדים

חברת כרטיסי האשראי פירסמה את רשימת המועמדים לדירקטוריון, שיצטרפו אליו לפחות חמישה דירקטורים חדשים; המועמדים לתפקיד היו"ר, במקום אייל דשא: תמר יסעור, ארז יוסף ואמנון דיק; מעל 100 מועמדים הוצעו לתפקיד דירקטור בישראכרט

25.10.2020, 13:08 | עירית אבישר

חברת כרטיסי האשראי ישראכרט פירסמה הבוקר (א') את רשימת המועמדים לדירקטוריון החברה.

קראו עוד בכלכליסט

הבחירות לדירקטוריון צפויות להיות הפעם קריטיות, שכן הן ישנו באופן דרמטי את תמהיל הדירקטוריון, עם לפחות חמישה דירקטורים חדשים. לאחר שיוודעו תוצאות הבחירות, יבחר הדירקטוריון יו"ר חדש במקום אייל דשא שהודיע לאחרונה כי יעזוב את תפקידו.

המועמדים המרכזיים לתפקיד היו"ר הם תמר יסעור, לשעבר מנכ"לית ויו"רית לאומי קארד, ארז יוסף לשעבר המשנה למנכ"ל בנק הפועלים ואמנון דיק, לשעבר מנכ"ל בזק. 

אייל דשא, יו"ר ישראכרט היוצא, צילום: אוראל כהן אייל דשא, יו"ר ישראכרט היוצא | צילום: אוראל כהן אייל דשא, יו"ר ישראכרט היוצא, צילום: אוראל כהן

ליוסף יש משוכה לעבור בדרך לתפקיד, והיא הסכם הצינון שיש לו עם בנק הפועלים. בהודעה לבורסה כתבה ישראכרט בהקשר זה כי "המועמד מסר לחברה כי ככל שקיימת מניעה כאמור, אזי ביכולתו להסדירה". לפי הערכות הכוונה היא שיוסף יסכים לוותר על תשלומים שהוא מקבל במסגרת הסכם הפרישה שלו מהבנק שמנהל דב קוטלר. השאלה היא אם הוויתור הזה יספיק כדי להשתחרר מהסכם הצינון.

יסעור מכהנת כיו"ר חברת השקעות הנדל"ן אינטו (תפקיד בו כיהן לפניה קוטלר, שנחשב לבעל קשרי ידידות איתה), וכן מכהנת בין היתר גם כדירקטורית במיטב דש. במסגרת ההודעה לבורסה כתבה יסעור כי אם תיבחר לישראכרט היא תעזוב את מיטב דש, וכן תפסיק לשמש כיועצת בחברת פז ובביטוח ישיר.

בנוסף לשלושה, מתמודדים על תפקיד דירקטור גם אילן כהן, לשעבר דירקטור בדיסקונט, בני שיזף לשעבר משנה למנכ"ל הפניקס, דני ימין לשעבר מנכ"ל מיקרוסופט ישראל, שי פלדמן לשעבר מנכ"ל AIG, וכן הדירקטורים המכהנים יורם ויסברם ומתתיהו טל. כאמור מתוך סך תשעת המועמדים, ייבחרו חמישה.

בקטגוריית הדח"צ ישנם ארבעה מתמודדים: חנה פריזן, לשעבר בכירה בבנק הפועלים ויו"ר פעילים ניהול תיקים, נעמה גת, לשעבר סמנכ"לית השיווק של מזרחי טפחות צבי פורמן וצפריר הולצברט. מתוך ארבעתם ייבחרו שניים לתפקיד.

במסגרת ההודעה לבורסה, פירטה ישראכרט את פעילותה של הועדה למינוי דירקטורים, וחשפה שנעשו למעלה מ-100 פניות של מועמדים שרצו את התפקיד, בין אם כתוצאה מפנייה ישירה של הוועדה למועמדים פוטנציאליים ובין מפניות שהתקבלו בחברה מבעלי מניות בה וממועמדים פוטנציאליים שהגישו את מועמדותם. בסך הכל ערכה הוועדה כ-20 ישיבות ועדה, בנוסף לכ-20 ראיונות מועמדים.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות