אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
בזמן ששליחי וולט מוחים, אלו של תן ביס הצליחו להתאגד בהסתדרות צילום: Nimrod Bar-On

בזמן ששליחי וולט מוחים, אלו של תן ביס הצליחו להתאגד בהסתדרות

בעוד שבוולט לא קיימים יחסי עובד מעביד בין החברה לבין השליחים, בתן ביס השליחים הם עובדים שכירים; עובדי החברה המאוגדים מבקשים להכניס את הפרמיות לשכר הבסיס, תשלום מקובל עבור עבודה בשבת, את הסדרת מרחקי המשלוחים, תנאי רווחה בסיסיים וביטוח שליחים למקרי אסון

25.10.2020, 15:15 | אורנה יפת

שליחי חברת תן ביס הצליחו לראשונה להתאגד בהסתדרות: 1,400 השליחים המועסקים בחברה התאגדו, ולראשונה תנאי העסקה שלהם יוסדרו באמצעות הסכם קיבוצי. מדובר בעובדי חברת סקובר, חברת הבת של תן ביס, המעסיקה את השליחים.

קראו עוד בכלכליסט

שליחים של תן ביס, צילום: יח"צ תן ביס שליחים של תן ביס | צילום: יח"צ תן ביס שליחים של תן ביס, צילום: יח"צ תן ביס

ההודעה על ההתאגדות מגיעה לאחר שבשבועות האחרונים התרבו הפרסומים בנוגע לתלונות של שליחי וולט - המתחרה של תן ביס - על פגיעה בהכנסות בעקבות שינוי באלגוריתם של החברה, שהוריד את מספר השליחויות עבור כל שליח. שליחי וולט אף איימו בשביתה.

בעוד שבוולט אין יחסי עובד מעביד בין החברה לבין השליחים, בתן ביס השליחים הם עובדים שכירים של החברה ויש בין הצדדים יחסי עובד-מעביד. עובדי החברה המאוגדים מבקשים להכניס את הפרמיות לשכר הבסיס, דורשים תשלום שעות שבת על פי שכר העבודה הריאלי, הסדרת מרחקי המשלוחים, תנאי רווחה בסיסיים והתחייבות לשעות עבודת מינימליות. כמו כן, מבקשים העובדים ביטוח שליחים על מנת שיהיו מכוסים במקרי אסון. בהסתדרות טוענים כי דרישה זו מגיעה לאחר שעובדים שעברו תאונות לא קיבלו מענה הולם מצד החברה.
שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות