אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
חברת האשראי של רני צים, וואליו קפיטל, גייסה 17 מיליון שקל באופציות צילום: עמית שעל

חברת האשראי של רני צים, וואליו קפיטל, גייסה 17 מיליון שקל באופציות

החברה גייסה את הכספים באמצעות הפקדה של 3 כתבי אופציה, כאשר הסכום שגיוס גבוה ב-45% מהסכום המקורי שביקשה החברה לגייס, וזאת בזכות ביקושי היתר בסך של כ-30 מיליון שקל שנרשמו בהנפקה

25.10.2020, 16:17 | נעמי צורף
על רקע הקיפאון בחברות האשראי החוץ בנקאיות בשל משבר הקורונה חברת האשראי של רני צים, וואליו קפיטל(לשעבר: פי.אל.טי) דיווחה היום (א') על השלמת גיוס הון ראשון בהיקף של כ-17 מיליון שקל באופציות. מימושן צפוי להזרים לחברה עד 93 מיליון שקל נוספים מתוכם 12 מיליון שקל כבר בחודש הבא.

במקביל, דיווחה החברה על כוונתה לפעול בתחום של מימון מלאי יבוא לישראל, ולפעול להקמת חדר עסקאות מט"ח לצורך מתן השירותים בתחום מימון היבוא. כמו כן היא מקדמת שיתופי פעולה עם סוכני מכס בישראל, כדי להציע להם וללקוחותיהם את שירותיה.

מאז תחילת משבר הקורונה ניכרת האטה משמעותית במתן אשראי מקרב חברות האשראי החוץ בנקאיות והבנקים הם מקור האשראי המרכזי במשק. חברות האשראי החוץ בנקאי הרגישו שננטשו על ידי בנק ישראל ומקבלי ההחלטות ובעוד שהבנקים קיבלו מקורות מימון מוזלים הם קיבלו כתף קרה. למרות זאת, הם מתעקשים כי התעשייה לא קפאה אלא רק צמצה פעילות ובחודשים הקרובים אנו צפויים לראות צמצום מתן אשראי מצד הבנקים שיאפשר להם לחזור לפעילות מלאה.

רני צים, צילום: עמית שעל רני צים | צילום: עמית שעל רני צים, צילום: עמית שעל

החברה גייסה את הכספים באמצעות הפקדה של 3 כתבי אופציה, כאשר הסכום שגיוס גבוה ב-45% מהסכום המקורי שביקשה החברה לגייס, וזאת בזכות ביקושי היתר בסך של כ-30 מיליון שקל שנרשמו בהנפקה. את ההנפקה הובילו אפסילון חיתום ואשר סופן ממשרד עורכי הדין מ. פירון.

בסך הכל, וואליו קפיטל מעריכה כי היא עשויה לגייס באמצעות הנפקת האופציות סכום כולל שיכול להגיע עד לכ-110 מיליון שקל (כ-17 מיליון שקל בגיוס המיידי בתוספת 12 מיליון שקל בתוך חודש) ועוד כ- 82 מיליון שקל באמצעות מימוש האופציות סדרה 4 ו- 5 ).

יהל בן סירה, מנכ"ל וואליו קפיטל: "ההנפקה הנוכחית מהווה למעשה את המהלך הראשון ביציאתה של וואליו קפיטל לדרכה החדשה בעולם האשראי החוץ-בנקאי. גיוס זה, יחד עם הגיוס העתידי שעשוי להתבצע באמצעות מימוש האופציות, יסייעו לחברה לפתח את פעילותה החדשה, לרבות כניסה לתחום של מימון מלאי יבוא לישראל".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות