אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
דור 5 בישראל? לא אם יש לכם אייפון או גלקסי צילום: סמסונג

בלעדי לכלכליסט

דור 5 בישראל? לא אם יש לכם אייפון או גלקסי

פריסת הדור החמישי של הרשת הסלולרית בישראל כבר החלה אך מתברר שאפל וסמסונג, המחזיקות בכ-75% מנתח שוק הסמארטפונים בישראל, טרם סיימו את הליך האישורים של מכשיריהם בארץ ולעת עתה יאפשרו גלישה ברשת הישנה בלבד

25.10.2020, 17:02 | רפאל קאהאן
הגעתה של רשת הדור החמישי לספקיות הסלולר הישראליות מעוררת סקרנות רבה סביב הסמארטפונים החדשים התומכים בטכנולוגיה המתקדמת. בישראל כיום ישנם מספר ספקיות סלולר שמתהדרות במכשירים תומכים ובראשן סמסונג, אפל והיצרניות הסיניות - שיאומי, וואן פלוס ורילמי, ונוקיה הפינית. אך בעוד האחרונות יכולות לספק ללקוחות חוויית דור 5 במידה ואתם שוהים ליד אנטנה תומכת, מכשירי הגלקסי של סמסונג והאייפונים של אפל לעת עתה לא יספקו לכם את התמיכה ברשת ה-5G הישראלית, זאת למרות שאפל וסמסונג מחזיקות במצטבר בנתח של כ-75% משוק הסמארטפונים בארץ.

קראו עוד בכלכליסט

סמסונג החלה לייבא לארץ את הגלקסי פולד 2 המתקפל בשבועות האחרונים ולמרות שהמכשיר כולל בתוכו את המעבדים התומכים בטכנולוגיית ה-5G, בישראל הוא לא יצליח לספק לכם את החיבור הנחשק. הסיבה פשוטה, סמסונג עדיין לא קיבלו את אישור הפעלה הנדרש בישראל לדור החדש. בנוסף, מכשיר ה-S20 FE שכבר הגיע לחנויות ושגם לו מעבד תומך ברשת החדשה, גם הוא לא יורשה לעת עתה לאפשר את החיבור. ולעת עתה - לא ברור עדיין מתי המכשירים יקבלו את האישור של המפעילות.

משיחות שקיימנו ב"כלכליסט" עם גורמים בשוק התקשורת עולה כי העיכוב נוצר מכך שסמסונג החלה את תהליך האישור רק בשבועות האחרונים וזאת בגלל שעד כה לא יובאו לארץ מכשירים עם הטכנולוגיה המתקדמת. בעבר אף פרסמנו ב"כלכליסט" כי גרסאות הגלקסי S20 והנוט 20 שהגיעו לארץ כוללת את המעבד הישן של סמסונג שאין ביכולתו להתחבר לדור החמישי וזאת למרות שישנן גרסאות של המכשירים ברחבי העולם שכן תומכים

בטכנולוגיה.

גלקסי Z פולד 2 של סמסונג, צילום: סמסונג גלקסי Z פולד 2 של סמסונג | צילום: סמסונג גלקסי Z פולד 2 של סמסונג, צילום: סמסונג

הליך האישור אותו מעבירה סמסונג את מכשיריה אינו הכרח. היצרניות הסיניות למשל לא מבצעות אותו ופותחות את הסמארטפונים שלהן לדור 5 על דעת עצמן, כך שמי שיש ברשותו מכשיר תומך כגון השיאומי מי 10, הוואן פלוס 8 או הרילמי X50 למשל יכול להתחבר לדור ה-5 בכפוף להמצאותה של אנטנה תומכת באיזור בו הוא נמצא.

סמסונג אמנם לא הסתירה כי המכשירים התומכים לא מאפשרים את הקישוריות, אך היא גם לא יצאה מגדרה כדי לציין זאת. כך למשל לפי עדות של משתמש שהגיעה לידינו, אשר רכש את מכשיר הפולד 2 היוקרתי, סמסונג גילתה לו על היעדר התמיכה רק לאחר שניהל שיחה עם מוקד שירות הלקוחות שלה. לדבריו הוא השווה את החיבור בין מכשיר תומך של שיאומי אל מול מכשיר הסמסונג שלו ונוכח שבעוד המכשיר הסיני התחבר לדור החמישי וגולש במהירות המצופה, מכשירו נותר מאחור.  
האייפון 12, צילום מסך: אפל האייפון 12 | צילום מסך: אפל האייפון 12, צילום מסך: אפל

על פי פרטי השיחה שהגיעו לידינו ניכר שבשירות אף המליצו לו להמתין עם הרכישה של המכשיר עד השלמת הליך האישור. עם זאת, בעוד סמסונג סירבה לציין לוח זמנים לאישור התמיכה, ככל הנראה ההליך צפוי להבשיל במהלך הרבעון הראשון של 2021.

אפל כאמור גם עוד לא סיימה לבצע תהליך זהה, אך בניגוד למכשירי סמסונג, ההליך צפוי להסתיים סמוך למועד הגעת מכשירי האייפון 12 לארץ. לעת עתה אם רכשתם אייפון 12 ביבוא מחו''ל לא תוכלו עדיין ליהנות מחיבור 5G תומך, וגם כאשר תאושר התמיכה הגרסה של אפל לאייפון 12 שמיובא לארץ לא תתמוך בכל המהירויות האפשריות בטכנולוגיה החדשה אלא במהירות בסיסית בלבד.

מסמסונג ישראל נמסר תגובה: "במהלך החודש האחרון סמסונג השיקה בישראל את מכשירי ה-Galaxy Fold 2 ואת ה- Galaxy S20 FE 5G, סמארטפונים התומכים ברשתות הדור החמישי. שני המכשירים מגיעים עם קישוריות 5G מובנית אשר תופעל בעתיד גם בארץ כשיושלם תהליך הפיתוח והבדיקות בישראל. קישוריות ה-5G מותנית ותלויה, בין השאר, בזמינות רשתות ה-5G של מפעילות הסלולר בישראל ובמדינות השונות, בסיום תהליך הפיתוח והבדיקות של המוצר לעיל עמן".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות

15 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

15.
אני עם סמסונג מאז ה S2, ועכשיו נשברתי.
לכל מכשיר שלהם יש עשרה דגמים, בכל אחד מורידים איזה פיצ'ר אחר (לפעמים סתם חסום בחומרה), וצריך לעשות דוקטורט כדי לוודא שמקבלים מה שרוצים. לדוגמא, למודלים בארה"ב יש רדיו fm ולמודלים בשאר העולם אין. כמה עולה להכניס חצי מילימטר רבוע אלקטרוניקה לכל הצ'יפים שלכם, וגמרנו?
יובל, תל אביב  |  18.11.20
לכל התגובות