אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
מושל קליפורניה נלחם בשריפות ובמכוניות: תיאסר מכירת רכבי בנזין מ־2035 צילום: איי פי

מושל קליפורניה נלחם בשריפות ובמכוניות: תיאסר מכירת רכבי בנזין מ־2035

לדברי המושל גאווין ניוסם, "תושבי קליפורניה לא אמורים לדאוג מכך שהמכוניות שלנו יגרמו לילדינו קוצר נשימה. המכוניות שלנו לא אמורות להחמיר את השריפות בכך שהן ממלאות את האוויר שלנו בעשן"

26.10.2020, 08:02 | שירות כלכליסט

מושל קליפורניה גאווין ניוסם חתם בשבוע שעבר על צו הקובע כי החל משנת 2035 תיאסר מכירת מכוניות חדשות מונעות בנזין במדינה. הצו מחייב כי בתוך 15 שנים כל מכוניות הנוסעים והמשאיות החדשות יהיו נטולות פליטות מזהמות, ומכוניות עם מנועי בעירה פנימית יוצאו משימוש. על כך דיווח אתר החדשות NBC ניוז.

 
 

הצו נחתם בשעה שקליפורניה - המדינה המזהמת ביותר בארה"ב - נאבקת בשריפות שחומרתן היא מהקשות ביותר בתולדותיה. לדברי ניוסם, מטרתו לסייע לקליפורניה להפחית את הזיהום שמקורו בפחמן הנפלט מכלי רכב ומהווה יותר ממחצית מכלל פליטת גזי החממה במדינה. "במשך יותר מדי עשורים אפשרנו למכוניות לזהם את האוויר שילדינו ומשפחותינו נושמים", הצהיר ניוסם. "תושבי קליפורניה לא אמורים לדאוג מכך שהמכוניות שלנו יגרמו לילדינו קוצר נשימה. המכוניות שלנו לא אמורות להחמיר את השריפות בכך שהן ממלאות את האוויר שלנו בעשן; מכוניות לא אמורות להמיס קרחונים או להעלות את מפלס הים המאיים על החופים ועל קווי החוף היקרים לנו".

 

 

גאווין ניוסם מושל קליפורניה, צילום: איי פי גאווין ניוסם מושל קליפורניה | צילום: איי פי גאווין ניוסם מושל קליפורניה, צילום: איי פי

 

גל השריפות שפוקד את קליפורניה בעונה הנוכחית כילה שטח העולה על 3.6 מיליון דונם וגרם למותם של 26 בני אדם.

 

הצו החדש עשוי להפחית את פליטת גזי החממה בקליפורניה שמקורם במכוניות ביותר מ־35%. בנוסף, הוא מנחה את מועצת משאבי האוויר של המדינה לאמץ תקנות שיביאו לכך שגם כלי רכב במשקל בינוני וכבד לא יפלטו פחמן מזהם, וזאת עד שנת 2045.

 

על פי הודעה שפרסמה לשכת המושל, עם כניסתן לתוקף של התקנות, רכבים נטולי פליטות מזהמים יהיו "כמעט בוודאות" זולים יותר מרכבים מונעי בנזין.

שירות כלכליסט

 

מושל קליפורניה גאווין ניוסם. "מכוניות לא אמורות לגרום לקוצר נשימה בקרב ילדים"

 

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות