אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
למכירה: 3 מכוניות אלפא רומיאו משנות ה-50 - תמורת עד 20 מיליון דולר צילום: סות'ביז

למכירה: 3 מכוניות אלפא רומיאו משנות ה-50 - תמורת עד 20 מיליון דולר

מכוניות הקונספט שיוצרו בין השנים 1953 ל-1955 נמצאות בבעלות אספן שמבקש למכור אותן. השם שנבחר למכוניות היה BAT - עטלף, בשל צורתן האווירודינמית

25.10.2020, 18:40 | תומר הדר

כמה הייתם משלמים עבור 3 מכוניות אלפא רומיאו ישנות? בבית המכירות הפומביות סותבי'ס מעריכים: בין 14 ל-20 מיליון דולר עבור 3 המכוניות האיטלקיות שיוצרו בשנים 1953, 1954 ו-1955.

המכוניות המוצעות למכירה הן מכוניות קונספט, כלומר מכוניות תצוגה מיוחדות שיצרן הרכב מייצר כדי להמחיש את יכולותיו הטכניות והעיצוביות. בדרך כלל מכוניות קונספט נותרות בידיהם של יצרני הרכב. בשנות החמישים יחסם של יצרני הרכב לנושא היה שונה - הם שמחו למכור לכל מי שהסכים לפתוח את הארנק.

המכונית שיוצעו למכירה, צילום: סות המכונית שיוצעו למכירה | צילום: סות'ביז המכונית שיוצעו למכירה, צילום: סות

בשנות החמישים שכר סטודיו העיצוב האיטלקי "ברטונה" את שירותיו של מעצב הרכב פרנקו סקליונה כדי שיעצב מכוניות תצוגה חדשות על בסיס מכלולים קיימים של אלפא רומיאו, כאשר הדגש הושם על עיצוב חיצוני וגם על מונח שדאז היה כמעט זר לתעשיית הרכב העולמית: יעילות אווירודינמית. השם שנבחר למכוניות היה BAT, כלומר "עטלף" אך בפועל היה מדובר בראשי תיבות של Berlina Aerodinamica Tecnica.

המכונית הראשונה הוצגה בתערוכת הרכב של טורינו באיטליה ולאחר מכן נמכרה לאספן. שנה מאוחר יותר הוצגה עוד מכונית BAT שנמכרה לאספן ואחריה גם BAT שלישית. 3 המכוניות שנפוצו בעולם התאחדו לראשונה בשנת 1989 לרגל אירוע מיוחד שנערך בארה"ב לרגל יום הולדתו של נוצ'יו ברטונה מקים בית העיצוב - ולאחר מכן נרכשו על ידי אספן פרטי שהציג אותן בין היתר בתערוכות. כעת המכוניות מוצעות למכירה בחבילה אחת - והמכירה תתקיים השבוע.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות