אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
תפעיל צעדי חירום? כך נערכת פייסבוק לבחירות בארה"ב צילום: רויטרס

תפעיל צעדי חירום? כך נערכת פייסבוק לבחירות בארה"ב

הרשת החברתית מתכננת להאט את ההתפשטות ברשת החברתית של פוסטים בעייתיים שנהפכים לוויראליים, ולהוריד את הרף לפיו היא מתייגת תכנים כמסוכנים ברשת החברתית

25.10.2020, 22:06 | איתמר זיגלמן

פייסבוק נערכת לאפשרות שתאלץ לצנזר פוסטים בעייתיים הקשורים לבחירות בארה"ב ברשת החברתית כחלק מניסיונותיה למנוע שיח אלים ונפיץ בתקופה מתוחה זו. לפי אתר "הוול סטריט ג'ורנל" החברה ערוכה לפריסת כלי חירום פנימיים שתפעיל בעת הצורך ב"מדינות נפיצות", לדבריה.

קראו עוד בכלכליסט

כלי החירום נועדו להאט את ההתפשטות ברשת החברתית של פוסטים בעייתיים שנהפכים לוויראליים. הדבר מחייב שינוי מהותי באופן בו האלגוריתם של עדכוני חדשות בפיד מציג את הפוסטים השונים למשתמשים. פייסבוק אף נערכת להוריד את הרף לפיו היא מתייגת תכנים כמסוכנים ברשת החברתית.

הצעדים שיינקטו בעת הצורך יוכלו לשנות בפועל את המידע שעשרות מיליוני אמריקאים נחשפים אליו כשהם גולשים בפלטפורמה.

במקביל, האטת התפשטות התוכן הפופולרי עלולה לדכא דיון פוליטי מהותי בתום לב, דבר שגורם לחלק מעובדי פייסבוק לחוש אי נוחות מהמהלך, כפי שהעידו חלקם ב"וול סטריט ג'ורנל".

מנהלי פייסבוק הדגישו כי יפעילו את הכלים רק בנסיבות חריגות - במקרים של שיח אלים וקשה ביחס לבחירות, וציינו כי החברה ערוכה לכל האפשרויות. "נערכנו במשך שנים לבניית מערכת בחירות בפייסבוק שתהיה בטוחה יותר", אמר דובר החברה, אנדי סטון. "הפקנו לקחים מהבחירות ב-2016, שכרנו מומחים והקמנו צוותים חדשים עם ניסיון בתחומים שונים כדי להתכונן לכל תרחיש".

מייסד ומנכ"ל פייסבוק, מארק צוקרברג, צילום: איי אף פי מייסד ומנכ"ל פייסבוק, מארק צוקרברג | צילום: איי אף פי מייסד ומנכ"ל פייסבוק, מארק צוקרברג, צילום: איי אף פי

מנכ"ל פייסבוק, מארק צוקרברג, אמר ל"אקסיוס" בחודש שעבר כי "עלינו לעשות כל שביכולתנו כדי להפחית את הסיכוי לאלימות או לתסיסה אזרחית בעקבות הבחירות הללו".

בתחילת החודש פייסבוק ספגה ביקורת מצד רבים מהרפובליקנים, כולל נשיא ארה"ב דונלד טראמפ, לאחר שהאטה את ההתפשטות ברשת החברתית  של המאמרים של "ניו יורק פוסט" הקשורים לבנו של ג'ו ביידן, האנטר ביידן. החברה מסרה אז כי החלטתה תואמת את הכללים עליהם הכריזה בשנה שעברה למניעת התערבות בבחירות. הדמוקרטים מנגד התלוננו כי פייסבוק לא עשתה מספיק כדי למנוע הפצת פייק ניוז ופעלה ברכות מדי.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות