אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
ICL רוכשת חברה ברזילאית לדשנים ותוספי מזון לצמחים ב-120 מיליון דולר צילום: נטלי כהן קדוש

ICL רוכשת חברה ברזילאית לדשנים ותוספי מזון לצמחים ב-120 מיליון דולר

זו הרכישה הראשונה בתוכנית ההשקעות שלה, במסגרתה היא צופה תוספת הכנסה של 500 מיליון דולר עד שנת 2025. רביב צולר, נשיא ומנכ"ל ICL: "דריסת רגל משמעותית בשוק גדול. הרכישה תספק איזון לעונתיות במכירות הדשנים בין הכדור הצפוני לדרומי"

26.10.2020, 15:45 | צלי גרינברג
ICL Group(לשעבר כיל) דיווחה היום (ב') כי חתמה על הסכם מחייב לרכישת חברה ברזילאית לייצור דשנים ותוספי מזון לצמחים בשם Agro Fertilaqua Participações תמורת 120 מיליון דולר. הרכישה צפויה להתממש במהלך הרבעון הראשון של 2021, תלוי באישור העסקה על ידי המוסדות הרגולטוריים בברזיל. 

קראו עוד בכלכליסט

ICL מציינת, כי Agro Fertilaqua משרתת כ-500 לקוחות ברחבי ברזיל, מעסיקה כ-350 עובדים, ומפעילה 2 אתרי ייצור לצד 2 מרכזי מחקר ופיתוח. עיקר מכירות החברה הם תוספי מזון לגידולי חקלאיים של סויה, תירס וקנה סוכר, שהם הגידולי החקלאות העיקריים בברזיל, וההערכות בשוק הן כי הכנסותיה השנתיות נעות בטווח של 40-30 מיליון דולר.

עוד מסרה ICL, כי קצב הצמיחה השנתי של Agro Fertilaqua עומד על כ-15%, והיא צופה כי בעזרת הרכישה יתאפשר לה להגביר נוכחות בשוק הברזילאי ולמנף בעזרתה גם את מכירת מוצריה.

ICL בוחנת בתקופה האחרונה את הרחבת פעילותה בשוק החקלאי הברזילאי, הצומח בקצב שנתי של 5%-7%, לעומת שווקי החקלאות האמריקני והאירופי הגדלים בקצב שנתי של 1%-2%. ICL, שעיקר מכירותיה בברזיל נובעות מאשלג, החלה להתעניין ב-Agro Fertilaqua לפני כשנתיים, עת החלה להיחשף למוצרי האחרונה.  

רביב צולר, נשיא ומנכ"ל ICL, צילום: נטלי כהן קדוש רביב צולר, נשיא ומנכ"ל ICL | צילום: נטלי כהן קדוש רביב צולר, נשיא ומנכ"ל ICL, צילום: נטלי כהן קדוש

החברה גם רשמה ירידה ברווחיות פעילותה העיקרית והחלה לפעול לאיתור חברות לרכישה בתחומי האגרו-טק והחקלאות הדיגיטלית. בכנס המשקיעים האחרון שלה לפני כחודש, הציגה החברה צפי הכנסות ורווח כתוצאה מפעילות רכישות שיעמוד על תוספת של עד 500 מיליון דולר להכנסותיה עד שנת 2025 ותוספת של כ-150 מיליון דולר ל-EBITDA לאותה תקופה. 

הכנסות ICL לרבעון השני של השנה עמדו על 1.2 מיליארד דולר בהשוואה ל-1.42 מיליארד דולר ברבעון השני של 2019, וההפסד הנקי החשבונאי עמד על 168 מיליון דולר או 0.13 דולר למניה לעומת רווח נקי חשבונאי של 158 מיליון דולר או 0.12 דולר למניה ברבעון המקביל.

ICL, שבעלת השליטה בה היא החברה לישראל (45.85%), נסחרת בבורסות תל אביב וניו יורק ארה"ב בשווי 4.7 מיליארד דולר, ומנייתה ירדה ב-21.01% מתחילת השנה.

רביב צולר, נשיא ומנכ"ל ICL: "הצמיחה הצפויה לפעילות הדשנים שלנו, הן אורגנית והן באמצעות מיזוגים ורכישות, תיתמך, בין היתר, על ידי ביקוש מוגבר לדשנים מיוחדים והתמקדותנו בשווקים צומחים. Fertiláqua מספקת ל-ICL דריסת רגל משמעותית בשוק גדול, בו הגידול בביקוש למוצרי דשנים מיוחדים הינו מואץ. בנוסף, היא מייצרת באופן מיידי סינרגיות ליכולות ההפצה שלנו בברזיל ומוסיפה למגוון המוצרים של ICL מוצרים רבים נוספים עם שיעורי צמיחה ומרווחים גבוהים יותר. כמו-כן היא תספק איזון לעונתיות במכירות הדשנים המיוחדים שלנו בין חלק הכדור הצפוני לדרומי."

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות