אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
מנהל חברת ההשקעות של אבו דאבי: "מקווה לבקר בקרוב בירושלים ובתל אביב" צילום: אלעד גוטמן

מנהל חברת ההשקעות של אבו דאבי: "מקווה לבקר בקרוב בירושלים ובתל אביב"

חברי המשלחת הישראלית של קרן JVP לאיחוד האמירויות פגשה היום את אבובקר סדיק אלחורי, מנכ"ל חברת ההשקעות אבו דאבי קפיטל גרופ, שבירך על הסכם הנורמליזציה בין המדינות וקיווה לעשות עסקים עם הישראלים בקרוב

26.10.2020, 18:06 | מאיר אורבך, איחוד האמירויות
"אני מקווה שבקרוב מאוד נוכל להגיע בא אליכם לתל אביב ולעשות שם עסקים", אמר לכלכליסט אבובקר סדיק אלחורי, מנכ"ל חברת ההשקעות אבו דאבי קפיטל גרופ (Abu Dabi Capital Group), במהלך פגישה עם חברי המשלחת קרן JVP. אבובקר הוסיף שהוא נרגש להיפגש עם יזמים ומשקיעים מישראל: "הבאנו לכאן צוות נכבד של בכירים מהחברה שלנו שכוללת הטכנולוג הבכיר שלנו, הנציגות המשפטית שלנו ואת מנהל תחום ההשקעות שלנו בנדל"ן״.

קראו עוד בכלכליסט

"אנו חשים שביכולתנו לתרום להצלחה של הסכם השלום״, הוסיף. ״זה לא רק הסכם כלכלי אלא הסכם פוליטי וכלכלי. הסכם השלום שלנו התקבל בשמחה בכל המדינות, שלא כמו הסכם השלום עם ירדן ומצרים. היינו מופתעים ונרגשים. עולם העסקים הוא גלובלי, ואני סקרן לבוא לבקר בירושלים".

אבובקר סיפר שאחד התחומים המעניינים ביותר "יש לי התרשמות רבה מחברות וארגוני ההייטק שראיתי כאן", הוסיף, "התעניינו מאוד בחום האגריטק", הוסיף, "יש לנו עניין התחום הטבעוני וטכנולוגיות החומוס והחלבון הצמחי כמו גם תחום הדאטה וה-AI.

המשלחת הישראלית שכוללת 12 חברות הייטק ופודטק הוזמנה לאמירויות על ידי ה-DIFC (Dubai International Financial Centre), המרכז הפיננסי הבינלאומי של דובאי, הגוף המנהל את אזור הסחר החופשי בלב הפיננסי של דובאי שהיא אחת המרכזים הפיננסים העולמיים.

מגדל בורג מגדל בורג' חליפה דובאי | צילום: Pixabay מגדל בורג

"אני מאמין שבקרוב מאוד חברות מאיחוד האמירויות יהפכו לחלק מהמרכז שלנו בניו יורק. חדשנות יכולה לשנות לא רק טכנולוגיה אלא את האזור כולו ולבנות חזון חדש ", הוסיף מרגלית, "תחומי הביטחון התזונתי ואספקת המזון הם בעלי חשיבות גדולה. אנחנו לא רוצים לבנות דברים קטנים אלא לבנות חברות גדולות בעלות משמעות. אנחנו רוצים לעשות איתכם דברים גדולים".

בשיחה עם עיתונאים ישראלים: " אנחנו חשים שאנחנו יכולים.לתרום להצלחה של ההסכם הזה. זה לא רק הסכם כלכלי אלא הסכם פוליטי וכלכלי שאליו כולם תורמים ממשלות וחברות. יש לי התרשמות רבה מחברות וארגונים ההייטק שראיתי כאן".

חברי המשלחת מאבו דאבי גילו עניין רב בתחומי הפודטק. תחום הביטחון התזונתי הפך למהותי מאוד . החברה שבה הם גילו עניין רב היא אינובופרו המפתחת חלבון מחומוס.

אבובקר ומרגלית, צילום: אלעד גוטמן אבובקר ומרגלית | צילום: אלעד גוטמן אבובקר ומרגלית, צילום: אלעד גוטמן

"התעניינו מאוד בתחום האגריטק שמאוד מעניין . יש לנו עניין התחום הטבעוני וטכנולוגיות החומוס וחלבון צמחי מאוד מעניין. כם נושאי דאטה ו AI מעניינות אותנו.

עסקים היא מילה בינלאומית. אנחנו נרגשים אבל גם רוצים סבלנות. הסכם השלום שלנו התקבל בשמחה בכל המדינות לא כמו הסכם השלום עם ירדן ומצרים. היינו מופתעים ונרגשים. היה לנו יחסים בעבר עם הרבה יהודים מניו יורק ומשקיעים. עולם העסקים הוא גלובלי. העיר שבה אני רוצה לבקר היא ירושלים".

הכתב הינו אורח JVP באמירויות

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות