אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
נשיא חדש למכון למדיניות העם יהודי: פרופ' ידידיה שטרן צילום: אלכס קולומויסקי

נשיא חדש למכון למדיניות העם יהודי: פרופ' ידידיה שטרן

המכון מגיש מדי שנה דו"ח אסטרטגי בנושא מצב העם היהודי לממשלה; שטרן יחליף בתפקיד את מייסד המכון, אבינועם בר יוסף

27.10.2020, 10:06 | שחר אילן

פרופ' ידידיה שטרן יכהן כנשיא ומנכ"ל 'המכון למדיניות העם היהודי' (JPPI), מיסודה של הסוכנות היהודית, במקומו של אבינועם בר יוסף שליווה את המכון מיום הקמתו ופורש לגמלאות. את בחירתו הובילה ועדת איתור של דירקטוריון המכון בראשות שני ראשי הדירקטוריון, השגריר סטיוארט אייזנשטאט והשגריר דניס רוס, והיא אושרה על ידי מנכ"ל הסוכנות יצחק הרצוג.

קראו עוד בכלכליסט

פרופ פרופ' ידידיה שטרן | צילום: אלכס קולומויסקי פרופ

המכון, שהוקם בשנת 2002 על ידי הסוכנות היהודית, הוא היחיד מסוגו בעולם העוסק בגיבוש אסטרטגיה והמלצות מדיניות הנוגעים לעם היהודי. בין הנושאים בהם הוא עוסק: זהות יהודית, המתח בין דת ומדינה, המאבק באנטישמיות, מגמות דמוגרפיות והזדמנויות בעלייה לישראל. הפרויקט החשוב ביותר של המכון הוא ההערכה השנתית המוגשת מדי שנה לממשלת ישראל, אשר סוקרת את מצב העם היהודי בנושאים מרכזיים.

שטרן הוא בעל תואר דוקטור למשפטים מטעם אוניברסיטת הרווארד שבארה"ב, משמש כפרופסור בפקולטה למשפטים באוניברסיטת בר אילן וכעמית בכיר במכון הישראלי לדמוקרטיה. לאחרונה נבחר לתפקיד דירקטור בבנק לאומי. הרצוג מסר בתגובה למינוי כי "שטרן יציג קול מקורי ומגשר בעידן של מתחים פנימיים בעם היהודי ובחברה הישראלית".

פרופ' שטרן אמר כי "המכון יפתח, בשנים הבאות, חשיבה אסטרטגית ותוכניות מדיניות בנושאי החברה היהודית בישראל ומחוץ לה, היחסים בין החברה היהודית בישראל ובחו"ל, והיחסים בין היהודים לבין העולם הלא-יהודי".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות