אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
בקרוב: ילדים מתחת לגיל 13 שנים לא יוכלו לשבת במושב הקדמי במכונית צילום: שאטרסטוק

בקרוב: ילדים מתחת לגיל 13 שנים לא יוכלו לשבת במושב הקדמי במכונית

עפ"י משרד התחבורה, התיקון בנושא יובא לאישור ועדת הכלכלה עד ראשית 2021. כיום, ילדים עד גיל 10 אינם מורשים לשבת במושב הקדמי

27.10.2020, 11:25 | תומר הדר

בקרוב ילדים מתחת לגיל 13 שנים לא יוכלו עוד לשבת במושב הקדמי של המכונית המשפחתית, כך התברר היום (ג') בדיון שהתקיים בוועדת הכלכלה בנושא מושבי בטיחות לרכב. כיום, ילדים עד גיל 10 אינם מורשים לשבת במושב הקדמי.

קראו עוד בכלכליסט

הדיון התקיים לבקשת חברי הכנסת מיכל וונש, מנסור עבאס ובועז טופורובסקי.

לדברי מנכ"לית הרשות הלאומית לבטיחות בדרכים (הרלב"ד), רחל טבת ויזל, הרשות אכן יזמה מספר תיקוני חקיקה חשובים אשר מיועדים להגן על בטיחותם של ילדים - למשל להעלות את גיל השימוש במושב "בוסטר" מגיל 8 ל-10 - אך תיקונים אלה לא התקבלו על ידי משרד התחבורה.

רחל טבת ויזל, צילום: הרשות הלאומית לבטיחות בדרכים  רחל טבת ויזל | צילום: הרשות הלאומית לבטיחות בדרכים רחל טבת ויזל, צילום: הרשות הלאומית לבטיחות בדרכים

 עם זאת, לדברי טבת ויזל, המלצות הרשות הלאומית לבטיחות בדרכים שלא לאפשר לילדים מתחת לגיל 13 לשבת במושבת הקדמי - יתקבלו בקרוב.

(תצלום ארכיון), צילום: שאטרסטוק (תצלום ארכיון) | צילום: שאטרסטוק (תצלום ארכיון), צילום: שאטרסטוק

לפי עורכת הדין חוה ראובני, סגנית היועצת המשפטית במשרד התחבורה, התיקון בנושא האיסור על ישיבה מקדימה של ילדים עד גיל 13 יובא לאישור הוועדה עד סוף השנה, או בראשית 2021.

במקביל לפעילות הרשות הלאומית לבטיחות בדרכים נערך משרד התחבורה להצגת מתווה להתקנת מערכות למניעת שכחת ילדים רכב. המתווה צפוי להתפרסם בעוד מספר שבועות, זאת לאחר שבמשרד התחבורה התקבלו מספר פתרונות טכנולוגיים. המתווה עצמו יחולק לשתי קבוצות עיקריות: של רכבים אשר בהם מותקנת מערכת התראה מקורית למניעת שכחת ילדים - ולרכבים שבהם מותקנת מערכת על ידי בעל הרכב או על ידי כל גורם אחר שיבצע את ההתקנה בישראל.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות