אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
ענקית השבבים AMD במו"מ לרכישת זיילינקס ב-35 מיליארד דולר צילום: engadget.com

ענקית השבבים AMD במו"מ לרכישת זיילינקס ב-35 מיליארד דולר

עסקת הענק עם זיילניקס, המייצרת מעבדים הניתנים לתכנות, צפויה להיסגר ככל הנראה בסוף 2021. ולמרות שפרטיה טרם נחשפו, היא מעצימה את התחרות בין אינטל ל-AMD

27.10.2020, 13:31 | שירות כלכליסט

יצרנית השבבים AMD הודיעה היום (ג') כי בכוונתה לרכוש את היריבה זייליניקס (Xilinx) בעסקת מניות בשווי 35 מיליארד דולר, כך מדווח אתר CNBC. העסקה צפויה לחזק את עמדתה של AMD בתחרות מול אינטל בשוק השבבים.

קראו עוד בכלכליסט

העסקה, שב-AMD מעריכים כי תיסגר בסוף 2021, תוביל להקמת חברה משולבת של השתיים שמעסיקה 13 אלף מהנדסים ומחזיקה באסטרטגיית מיקור חוץ לייצור הנסמכת על TSMC.

AMD נחשבת ליריבה העיקרית של אינטל בייצור מעבדים למחשבים אישיים. מאז מונתה ליסה סו לתפקיד המנכ"לית ב-2014 היא החלה להתמקד בתחום ההולך וגדל של מרכזי מידע, וגם שם פתחה חזית מול אינטל. זייליניקס מנסה גם היא לחדור לתחום באמצעות מעבדים הניתנים לתכנות שעוזרים להאיץ ביצוע של משימות כמו קידוד דיגיטלי. יריבתה העיקרית בתחום היא אלטרה, שנרכשה ב-2015 על ידי אינטל בסכום של 16.7 מיליארד דולר, במה שנחשבה באותה התקופה לרכישה הגדולה ביותר של החברה.

הקרב בין AMD לאינטל, צילום: gamingscan הקרב בין AMD לאינטל | צילום: gamingscan הקרב בין AMD לאינטל, צילום: gamingscan

"ישנם תחומים שבהם אנחנו מאוד חזקים, ונוכל לזרז בהם את האימוץ של חלק מהמוצרים במשפחת זייליניקס", אמרה סו בריאיון לסוכנות רויטרס. "יש תחומים שבהם זייליניקס חזקה מאד, ואנחנו מאמינים שבאמצעות הרכישה נוכל לזרז את כניסתם של חלק ממוצרי AMD לשווקים".

מנכ"ל זייליניקס, ויקטור פנג, מסר כי כבר בפגישות הראשונות בין הצדדים נראה כי השתיים משתמשות בטכניקות דומות לעיצוב השבבים. "איני חושב שהמיזוג הזה מאתגר כמו שילובים אפשריים אחרים", אמר, "אחד מהמנהלים שלי, שלא הכיר היטב את AMD אמר לי לאחר באחת הפגישות – הם בדיוק כמונו".

ייצור שבבי AMD, צילום: engadget.com ייצור שבבי AMD | צילום: engadget.com ייצור שבבי AMD, צילום: engadget.com

לפי תנאי העסקה, בעלי המניות של AMD יחזיקו ב-74% מהחברה המשולבת, ובעלי המניות של זיילינקס יחזיקו ב-26% הנותרים. סו תשמש כמנכ"לית החברה המשולבת, ופנג יכהן כנשיא ויהיה אחראי לעסקים של זייליניקס ולקידום יוזמות אסטרטגיות להגדלת הצמיחה. החברות מעריכות כי העסקה תוביל לחיסכון של 300 מיליון דולר בעלויות של השתיים.

AMD פרסמה לאחרונה גם את התוצאות הרבעוניות שלה, שעקפו את תחזיות האנליסטים. ההכנסות עמדו על 2.80 מיליארד דולר והרווח המותאם עמד על 41 סנט למניה. תחזיות האנליסטים ציפו להכנסה של 2.57 מיליארד דולר ורווח של 36 סנט למניה. ברבעון השני דיווחה החברה על הכנסות בגובה 1.93 מיליארד דולר. שווי השוק של AMD עומד על 100 מיליארד דולר, זאת לאחר שהמניות זינקו ב-89% מאז תחילת השנה, על רקע העלייה בביקוש למחשבים אישיים, קונסולות משחקים ומכשירים אחרים בשל השלכות מגיפת הקורונה.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות

4 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

4.
ממשק הAPI לפיתוח אפלקציות באייפון ובמק יהיה פשוט יותר עם דגש נרחב על עיצוב והרבה פחות קוד
אני רוצה שכל אפלקציה באייפון ובמק תיראה כמו אפלקציה שמהנדס בכיר באפל פיתח עם כלים יעילים גם לפיתוח כפתורי אפלקציות במסך הראשי וכן עיצוב כפתורים בAPI פשוט ויפהפה מה שיחסוך אלפי שעות בפיתוח אפלקציה, ועם הדרכות לבניית אפלקציה מועילה ויפה עם עיצוב מעולה עם נידון מידע מאפל. בתנאי שהמשתמש יחוייב לא להשתמש בזה באנדרואיד או PC באיום תביעת פטנטים שכן זה מידע פטנטי בעיניי אפל.
מנכ״ל אפל  |  27.10.20
2.
אם אתה לוחץ במסך הסגירה עם כל הודאות הפופ אפ בשמאל או בימין בקצה במסך אתה מגיע לכניסה או קוד
ברעיון סקסי ממסך הסגירה עם כל הודאות הפופ אפ בקצה מימין או שמאל או אם אין הודאות למטה ואתה לוחץ שם. ברעיון סקסי. עם הפעלת FaceID וכניסה בלי למשוך למעלה או קוד ידני. לעבודה. בiOS 15. בקילר רעיון טים.
מנכ״ל אפל  |  27.10.20