אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
הגשר החדש בין סעודיה לבחריין הגדיל את הסחר בין המדינות ל-2.2 מיליארד דולר צילום: שאטרסטוק

מפרץ תיכון חדש

הגשר החדש בין סעודיה לבחריין הגדיל את הסחר בין המדינות ל-2.2 מיליארד דולר

איחוד האמירויות העבירה חבילת סיוע בשווי של 556.5 מיליון דולר לסודן; מחכים לישראלים: קרוב ל-11 אלף משקיעי נדל"ן חדשים בדובאי; זינוק ברווחיות הבורסה של דובאי ועוד

27.10.2020, 13:27 | דורון פסקין

חברים לשלום: סיוע כספי נדיב מהאמירויות לסודן

איחוד האמירויות העבירה חבילת סיוע בשווי של 556.5 מיליון דולר לתמיכה במגזר הפיננסי והכלכלי בסודן, כך מדווח בתקשורת האמירתית היום. הכספים יסייעו למגזרי הבריאות, החינוך, המזון והחקלאות בסודן, והם הועברו על ידי "קרן אבו דאבי לפיתוח" כחלק ממענק של האמירויות לסודן בשווי של 1.5 מיליארד דולר.

מוחמד סייף אלסווידי, מנכ"ל הקרן, הצהיר כי הסיוע הניתן לעם הסודני נועד להבטיח את היציבות הפיננסית והכלכלית בסודן. הוא הוסיף כי איחוד האמירויות מחויבת להמשיך וליישם את חבילת הסיוע שנועדה לענות על צרכיהם של תושבי סודן בעיקר בתחום אספקת סחורות בסיסיות.

מחכים לישראלים: קרוב ל-11 אלף משקיעי נדל"ן חדשים בדובאי

לפי נתונים שפרסמה מחלקת המקרקעין בדובאי, מספר המשקיעים החדשים בשוק הנדל"ן, במהלך תשעת החודשים הראשונים של השנה הנוכחית הגיע ל-10,728. מספרם מהווה 70% מסך כל המשקיעים בשוק הנדל"ן בתקופה הנדונה. 

מספר חוזי החכירה שתועדו על ידי המחלקה בין ינואר לספטמבר 2020 הגיע ל -369,055, מתוכם 52% היו חידושי חוזה והשאר חוזים חדשים. בסך הכול הוזרמו לשוק כ-13.6 מיליארד דולר באמצעות עסקאות נדל"ן ומשכנתאות. העמלות ששולמו לסוכני נדל"ן הגיעו לכ-192 מיליון דולר.

נדל"ן בדובאי, צילום: gulftoday נדל"ן בדובאי | צילום: gulftoday נדל"ן בדובאי, צילום: gulftoday

תנועת הסחר בין בחריין לבין סעודיה מתאוששת

סעודיה ובחריין יוצאות נשכרות מההקלות במגבלות מעבר המטענים באמצעות הגשר המחבר ביניהן ע"ש המלך פאהד, החל מחודש אוגוסט. הסחר שאינו נפט בין שתי המדינות גדל ברבעון השלישי של שנת 2020 ב -43% והסתכם ב -688 מיליון דולר. שווי המסחר בין שתי הממלכות בשלושת הרבעונים הראשונים של השנה הנוכחית עומד כעת על קרוב ל-2.2 מיליארד דולר.

המסחר הדו-צדדי בין שתי המדינות גדל ב -12% בשלושת הרבעונים הראשונים של 2020, לעומת 1.93 מיליארד דולר בתקופה המקבילה בשנת 2019.

גשר המלך פהד שאורכו 25 קילומטרים מהווה ציר סחר מרכזי באזור המפרץ ונחשב למרכיב המרכזי בתנועת הסחר בין סעודיה לבחריין. עתה עם פתיחת השוק הבחרייני בפני ישראלים, הגשר יכול להוות נקודת מעבר חשובה לסחורות לתוך סעודיה.

גשר המלך פאהד בין בחריין לסעודיה, צילום: שאטרסטוק גשר המלך פאהד בין בחריין לסעודיה | צילום: שאטרסטוק גשר המלך פאהד בין בחריין לסעודיה, צילום: שאטרסטוק

למרות קורונה: זינוק ברווחיות הבורסה של דובאי

חברת השוק הפיננסי של דובאי Dubai Financial Market Company המפעילה את שוק המניות באמירות הודיעה ביום שני כי הרווח הנקי שלה בתשעת החודשים הראשונים של השנה הגיע ל -32.7 מיליון דולר, עלייה של 26% לעומת התקופה המקבילה של 2019. סך ההכנסות הגיע ל-73.8 מיליון דולר בין ינואר לספטמבר 2020 לעומת 65.8 מיליון דולר בתקופה המקבילה בשנת 2019.

במהלך התקופה, שוק ההון של דובאי משך 3,194 משקיעים חדשים, כך דיווחה החברה. כמו כן, היא שמרה על האטרקטיביות שלה בקרב משקיעים זרים, כאשר נתח השוק שלהם הגיע ל -51% מפעילות המסחר ול -18% משווי השוק בסוף ספטמבר 2020.

מפעילת הבורסה בדובאי דובאי פיננשל מרקט, צילום: רויטרס מפעילת הבורסה בדובאי דובאי פיננשל מרקט | צילום: רויטרס מפעילת הבורסה בדובאי דובאי פיננשל מרקט, צילום: רויטרס

האמירויות: קללה יקרה בווטסאפ

בית משפט באבו דאבי קיבל באחרונה תביעה שהוגשה על ידי צעירה מקומית שטענה כי צעיר קילל אותה באמצעות הודעת ווטסאפ. בית המשפט פסק בתיק כי הצעיר צריך לשלם סכום של כ-270 אלף דרהם (כ-73.5 אלף דולר), מתוכם 20 אלף דרהם (כ-5,500 דולר) פיצוי ישיר לצעירה על נזקים שנגרמו לה. הצעירה הגישה ערעור לערכאה גבוהה יותר וביקשה להגדיל את סכום הפיצוי אך בקשתה זו נדחתה.

הכותב הוא מנהל חברת www.concordmena.com

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות