אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
השוחד באילת: המשטרה פשטה על משרדי בנק מרכנתיל דיסקונט, עצרה סמנכ"ל צילום: אוהד צויגנברג

השוחד באילת: המשטרה פשטה על משרדי בנק מרכנתיל דיסקונט, עצרה סמנכ"ל

השוטרים ערכו חיפושים במשרדי ההנהלה במסגרת חקירת פרשת השחיתות בעיריית אילת; הבוקר פורסם כי אחד העצורים בפרשה הוא סמנכ"ל בכיר וראש חטיבה בבנק; בסך הכל עצרה הבוקר המשטרה 8 חשודים, בנוסף לעוד 8 שעוכבו לחקירה

27.10.2020, 14:11 | עמיר קורץ

במסגרת פרשת השוחד והמרמה בתחום המכרזים בעיריית אילת, שהפכה הבוקר (ג') לגלויה, פשטו חוקרי המשטרה גם על בנק מרכנתיל דיסקונט, ערכו חיפושים במשרדי ההנהלה ועיכבו עובדים לחקירה. המשטרה אף עצרה בכיר בבנק. כפי שפרסמנו בבוקר, אחד העצורים בפרשה הוא סמנכ"ל בכיר וראש חטיבה בבנק.

קראו עוד בכלכליסט

 , צילום: עמית שעל צילום: עמית שעל  , צילום: עמית שעל

בנק דיסקונט דיווח בצהריים לבורסה כי "הבוקר הגיעו חוקרי משטרת ישראל למשרדי חברת הבת מרכנתיל דיסקונט, ערכו חיפושים במשרדי חברת הבת, אספו מסמכים וחומרי מחשב ועכבו מספר עובדים לחקירה, לרבות נושא משרה בחברת הבת". בנוסף ציין הבנק בהודעתו לבורסה כי "לבנק לא נמסר מידע בדבר פרטי החקירה, לרבות מהות החשדות לכאורה".

בסך הכל עצרה הבוקר המשטרה 8 חשודים ובנוסף עוד 8 עוכבו לחקירה. בין העצורים והמעוכבים: עובדי עירייה ועובדי ציבור בכירים וקבלן בנייה ותשתיות מוכר הפועל באילת.

החשד הנחקר הוא עבירות שוחד, מרמה והפרת אמונים, קבלת דבר במרמה בנסיבות מחמירות, וכן עבירות על פי חוק איסור הלבנת הון ועבירות על פי פקודת מס הכנסה. לפי המשטרה, "החשודים כל אחד על פי חלקו ותפקידו פעלו לכאורה על מנת לקדם מכרזים שבאחריות הרשות המקומית בתמורה ללקיחת טובות הנאה כסף ושווה כסף, וזאת לכאורה בניגוד לחוק ותוך פגיעה במוסדות הציבוריים ובאינטרס הציבורי".

מדובר בחקירה מורכבת שהתנהלה בתקופה האחרונה באופן סמוי, ואשר הבוקר עם המעצרים הפכה לגלויה. החקירה מנוהלת על ידי היחידה הארצית למאבק בפשיעה הכלכלית (יאל"כ) בלהב 433 בשיתוף פקיד שומה חקירות ירושלים והדרום ברשות המסים, בסיוע הרשות לאיסור הלבנת הון ומימון טרור ובליווי פרקליטות מחוז דרום.
שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות