אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
ביהמ"ש העליון מחוזק בשמרנית איימי בארט ידון בתיק המסים של הנשיא צילום:

ביהמ"ש העליון מחוזק בשמרנית איימי בארט ידון בתיק המסים של הנשיא

שבוע לפני הבחירות, אישר אתמול הסנאט האמריקני את מינוייה של השופטת, ובכך הקנה לנשיא טראמפ הישג חשוב. השופטים צפויים להחליט בקרוב אם תובע בניו יורק יקבל גישה למסמכים הפיננסיים של טראמפ מינואר 2011 ועד אוגוסט 2019, כולל החזרי המס

28.10.2020, 07:36 | שירות כלכליסט

הסנאט האמריקני אישר אתמול ברוב של 52 מול 48 את מינוי השופטת איימי קוני בארט לבית המשפט העליון ובכך הקנה לנשיא דונלד טראמפ הישג חשוב, שבוע לפני הבחירות לנשיאות.

קראו עוד בכלכליסט

המינוי של בארט מבטיח כי בעתיד הנראה לעין יישמר בבית המשפט העליון רוב שמרני של 6 מול 3. מינויה של בארט נקבע בשעה שהערכאה השיפוטית העליונה עתידה לדון בכמה עתירות חשובות שהונחו לפתחה ואשר חלקן קשורות לבחירות שיתקיימו בשבוע הבא.

איימי קוני בארט. הישג חשוב לטראמפ, צילום: איימי קוני בארט. הישג חשוב לטראמפ | צילום: איימי קוני בארט. הישג חשוב לטראמפ, צילום:

אחת העתירות המעניינות קשורה בתיק המסים של הנשיא. השופטים צפויים להחליט בקרוב אם תובע בניו יורק יקבל גישה למסמכים הפיננסיים של טראמפ מינואר 2011 ועד אוגוסט 2019, כולל החזרי המס. ביולי דחה ביהמ"ש העליון ברוב של 7־2 את טענות הנשיא לחסינות מזימון פלילי וקבע שכנשיא הוא אינו זכאי ליחס שונה מזה שמקבלים אזרחים מהשורה. ביהמ"ש לערעורים קבע בתחילת החודש כי מדובר במסמכים שגרתיים המוגשים לחבר מושבעים כדי לבדוק חשדות להתנהלות פיננסית פסולה.

לפיכך השיבו עורכי דינו הפרטיים של טראמפ את התיק לביהמ"ש העליון, וקראו לו להשהות את פסיקת הערכאה הנמוכה עד לקבלת החלטה לגבי תקפות הערעור. אם שופטי העליון ידחו את הבקשה, הזימון יוכל להתקיים למרות שהמסמכים לא ייחשפו פומבית לנוכח כללי החשאיות בחבר המושבעים. נושאים נוספים שבהם ידון העליון קשורים ברובם להליך הבחירות וספירת ההצבעה בפנסילבניה, וויסקונסין וצפון קרוליינה. כן יידון נושא ההפלות במיסיסיפי.

בתוך כך, שופט פדרלי חסם אתמול את ניסיונות משרד המשפטים להגן על הנשיא בתביעת דיבה שהגישה נגדו העיתונאית אי.ג'ין קרול על שהכחיש את טענותיה כי אנס אותה. בכך הכשיר השופט לואיס אי. קפלן הליך תביעה נגד טראמפ.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות