אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
היועמ"ש: ח"כ חיים כץ יואשם בהעלמות מס, בכפוף לשימוע צילום: עמית שאבי

היועמ"ש: ח"כ חיים כץ יואשם בהעלמות מס, בכפוף לשימוע

כך הודיע הערב אביחי מנדלבליט לשר לשעבר. על פי החשד, במשך 12 שנה נמנע כץ מדיווח או דיווח באיחור על הכנסות בהיקף של כ-2.2 מיליון שקל. מטעם כץ נמסר: "סוגיה אזרחית, שנופחה ללא בסיס ממשי ואין לה כל היבט פלילי"

27.10.2020, 19:34 | עמיר קורץ, עמרי מילמן, תומר גנון

ח"כ חיים כץ יועמד לדין בכפוף לשימוע בחשד להעלמת מס בגובה 2.2 מיליון שקל. כך הודיע הערב (ג') רשמית היועץ המשפטי לממשלה ד"ר אביחי מנדלבליט.

קראו עוד בכלכליסט

על-פי החשד, כץ הפיק הכנסות משכירות משבעה נכסי מקרקעין, שחלקם רשומים בבעלותו וחלקם נרשמו על שם בני משפחתו. לפי הודעת משרד המשפטים הערב, מחומר החקירה עולה לכאורה, כי בין השנים 2007–2018 כץ לא דיווח כלל על הכנסותיו מחלק משבעת הנכסים, ועל חלק אחר דיווח באופן חלקי ובאיחור ביחס למועד הקבוע בחוק, ורק לאחר שפורסם בתקשורת כי נכסים אלו מצויים בבעלותו. כץ חשוד כי במשך 12 שנה נמנע מדיווח או דיווח באיחור על הכנסות בהיקף של כ-2.2 מיליון שקל.

כזכור, כץ כבר הואשם בפרשה אחרת – פרשת מניות אקוויטל – במרמה והפרת אמונים, אולם זכה לחסינות מהכנסת. בנוסף סגר היועמ"ש תיק אחר נגד כץ – בו נחשד במתן טובות הנאה לאנשי וועד התעשייה האווירית כדי שיפקדו עובדים לליכוד.

תיק התעשייה האווירית נגד כץ אמנם נסגר מחוסר ראיות, אבל מידע שהתגלה בחקירה עבר לרשות המיסים ועומד במרכז חקירה נוספת שנפתחה נגדו ושעליה נודע בדצמבר האחרון.

כץ נחקר באזהרה כמה פעמים בחשד להעלמת מס מהכנסות על דמי שכירות מדירות שבבעלותו. כפי שפורסם בכלכליסט בחודש יוני האחרון, ממצאי המשטרה מעלים כי על שמם של כץ ואשתו רשומים 6.5 דירות, קרקע חקלאית ומגרש בשווי מוערך של יותר מ־18 מיליון שקל. על פי אתר מידע נדל"ן של רשות המיסים, מאז הסתיימה החקירה נמכר אחד הנכסים, קוטג' של 6 חדרים בשוהם, ב־4 מיליון שקל. על פי נסח הטאבו, הנכס נמכר ביולי 2019 למיה שנל בלט, בכירה בתעשייה אווירית, ולבעלה. בין השאר, חשפנו אז, את חקירתו במשטרה, בה נשאל בנושאים אלה – אשר הועברו לרשות המיסים.

חבר הכנסת חיים כץ, צילום: שלו שלום חבר הכנסת חיים כץ | צילום: שלו שלום חבר הכנסת חיים כץ, צילום: שלו שלום

רשימת הנכסים של חיים כץ. מתוך הכתבה שהתפרסמה ביוני השנה רשימת הנכסים של חיים כץ. מתוך הכתבה שהתפרסמה ביוני השנה רשימת הנכסים של חיים כץ. מתוך הכתבה שהתפרסמה ביוני השנה

בהודעת משרד המשפטים הערב צויין כי "המחלקה הכלכלית בפרקליטות המדינה הודיעה היום לבאי-כוחו של חבר הכנסת חיים כץ, כי היועץ המשפטי לממשלה שוקל להעמידו לדין, בכפוף לשימוע, בחשד לעבירות מס לפי סעיף 220 לפקודת מס הכנסה. ככל שיבחר חבר הכנסת כץ לממש את זכותו לשימוע, השימוע יערך בפני היועץ המשפטי לממשלה".

התיק נחקר על ידי פקיד שומה חקירות תל אביב ברשות המיסים, וטופל ע"י עורכי הדין טל פרג'ון ומושיקו פרץ מהמחלקה הכלכלית בפרקליטות המדינה.

עורכות הדין נוית נגב ויאנה פוגל סלוצניק ממשרד שינמן נגב ניב, המייצגות את ח״כ חיים כץ מסרו: "נראה כי בחינת העניין במישור פלילי קשורה אך ורק לכך שמדובר בחבר הכנסת חיים כץ. זו, לכל היותר, סוגיה אזרחית, שנופחה ללא בסיס ממשי ואין לה כל היבט פלילי. כלל טענותינו, ובין היתר כי יוחסו לחבר הכנסת כץ נכסים שאינם שלו, יובאו במלואן בשימוע״.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות