אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
מדיניות חדשה להפניקס: תחלק 30% מהרווח שלה כדיבידנד צילום: אסנת רום

מדיניות חדשה להפניקס: תחלק 30% מהרווח שלה כדיבידנד

להפניקס שבשליטת קרן סנטרברידג וקרן גלטין פוינט' לא היתה עד כה מדיניות חלוקת דיבידנד אחידה, ושינוי הכיוון נובע מרצון לאותת לבעלי המניות על יציבות ואיתנות פיננסית - במיוחד בתקופה של תשואות נמוכות בשוק

28.10.2020, 09:53 | נעמי צורף

הפניקס אחזקות מדווחת על מדיניות דיבידנד חדשה: החברה תחלק לבעלי המניות דיבידנד שנתי בגובה 30% מהרווח. עד כה לא הייתה להפניקס, שבשליטת קרן סנטרברידג' וקרן גלטין פוינט מדיניות חלוקת דיבידנד אחידה וההחלטה נובעת מרצון לאותת לבעלי המניות על יציבות ואיתנות פיננסית, בעיקר בתקופה זו של תשואות נמוכות בשוק.

קראו עוד בכלכליסט

עוד דיווחה הפניקס על מדיניות חלוקת דיבידנד בחברה הבת הפניקס ביטוח בשיעור של בין 30%-50% מהרווח הכולל שתיכנס לתוקפה בשנה הבאה. המדיניות הזו מסתמכת על תקנות סולבנסי 2 המעודכנות, שנכנסו לאחרונה לתוקף על ידי רשות שוק ההון. על פי התקנות המעודכנות נקבע כי יחס הפרעון המינימלי צריך לעמוד על 135% עד תום תקופת הפריסה (2032). הפניקס מדווחת כי הציבה לעצמה יעד יחס פירעון שינוע בין 150%-170%, ואילו כיום הוא עומד על 165%. 

בני גבאי יו"ר הפניקס , צילום: אסנת רום בני גבאי יו"ר הפניקס | צילום: אסנת רום בני גבאי יו"ר הפניקס , צילום: אסנת רום

הסיבה לכך שהפניקס הציבה לעצמה יעד גבוה יותר מהנדרש, היא השוני המהותי בינה לבין יתר חברות הביטוח. לפניקס ממקורות הכנסה אחרים מלבד ביטוח כמו בית ההשקעות אקסלנס, סוכנויות הביטוח וחברת האשראי גמא.

ב-2019 חילקה חברת האחזקות דיבידנד בשתי פעימות בגובה כולל של 450 מיליון שקל, שנבע בין היתר מביצוע חלוקת דיבידנד בעין של פעילות סוכנויות הביטוח שלה לחברה־האם, וממהלך דומה שעשתה עם חברת הפניקס גמל ופנסיה. הפניקס, למעשה, שלפה מחברת הביטוח שתי פעילויות רווחיות שלה — הגמל ופעילות סוכנויות הביטוח — והפכה אותן לחברות־אחיות של הפניקס ביטוח בבעלות מלאה של הפניקס אחזקות, החברה הציבורית. באופן זה הרווחים שהן מייצרות מחולקים כדיבידנד לחברה הציבורית ולא מרותקים בחברת הביטוח על רקע דרישות הסולבנסי.

בני גבאי, יו״ר דירקטוריון הפניקס אחזקות אמר כי ״דירקטוריון החברה אימץ מדיניות חלוקת דיבידנד ובכך מבקש לאותת לבעלי המניות על כך שהחברה יכולה לחלק באופן קבוע ויציב דיבידנד בשיעור של לפחות 30% מרווחי החברה. הדבר מעיד על האיתנות הפיננסית והנזילות של חברות הקבוצה. איתנות הקבוצה באה לידי ביטוי גם ביחס כושר פירעון של 165% שפירסמה הבוקר הפניקס ביטוח. דירקטיבת הסולבנסי עודכנה לאחרונה על ידי המפקח על הביטוח כך שתתואם לדירקטיבה האירופאית ולמקובל בחברות ביטוח מובילות בחו״ל".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות