אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
שיירת האבטחה של גנץ: 31 שוטרים בעלות של 13.7 מיליון שקל צילום: צילום מסך

שיירת האבטחה של גנץ: 31 שוטרים בעלות של 13.7 מיליון שקל

ח"כ מיקי לוי: "בימים של משבר כלכלי ובריאותי חריף היה מצופה מראש הממשלה הרזרבי לוותר על השיירה הראוותנית הזו. יש למשטרה מספיק עבודה לשוטרים הללו"

28.10.2020, 13:45 | צבי זרחיה

משטרת ישראל מקצה 31 שוטרים לאבטחתו של ראש הממשלה החלופי ושר הביטחון בני גנץ. כך עולה מדבריו היום של סגן השר לביטחון פנים ח"כ גדי יברקן (ליכוד) בתשובה לשאילתא שהגיש ח"כ מיקי לוי (יש עתיד). השאילתא התייחסה רק לכוחות המשטרה באבטחת גנץ, ולא לאבטחתו בידי השב"כ או גורמים נוספים.

קראו עוד בכלכליסט

ח"כ יברקן ציין כי "הדרישה המקורית של משטרת ישראל היתה לתוספת של 52 שוטרים לצורך אבטחת ראש הממשלה החלופי, שיירתו, ביתו וסביבת הבית. אולם, לאחר בחינה נוספת, ומתוך התחשבות במצוקה תקציבית ובראייה לאומית, צומצמה דרישה זו למינימום ההכרחי של 31 שוטרים, לשם עמידה במשימה הרגישה, מבלי לפגוע במשימותיה השוטפות של המשטרה".

.

בני גנץ בחמ"ל פיקוד העורף, צילום: דובר צה"ל בני גנץ בחמ"ל פיקוד העורף | צילום: דובר צה"ל בני גנץ בחמ"ל פיקוד העורף, צילום: דובר צה"ל

לדברי ח"כ יברקן, "המשמעות התקציבית הנגזרת ממספר השוטרים הדרוש לביצוע המשימה היא תקציב חד-פעמי בהיקף של 2.3 מיליון שקל, ותקציב שוטף בהיקף של 11.4 מיליון שקל, הכולל בעיקר את עלות שכרם של השוטרים. הדרישה המעודכנת של המשטרה לצורך ביצוע המשימה, הוגשה למשרד האוצר וקיימת הסכמה עקרונית של המשרד למימושה. עד להקצאה בפועל, כוחות המשטרה המופעלים למטרה זו הם מהמקורות הקיימים של המשטרה, ועל כן באים על חשבון משימותיה האחרות".

ח"כ מיקי לוי (יש עתיד), צילום: ערוץ הכנסת ח"כ מיקי לוי (יש עתיד) | צילום: ערוץ הכנסת ח"כ מיקי לוי (יש עתיד), צילום: ערוץ הכנסת

בתשובה לשאלה מי קבע את רמת האבטחה לגנץ השיב יברקן: "ועדת צ'חנובר, המאשרת את נוהלי האבטחה לאישים רמי דרג בידי השב"כ, היא שקבעה כי ראש הממשלה החלופי יקבל מעטפת אבטחה זהה לזו של ראש הממשלה המכהן. למען הסר ספק, שיירות שרי ביטחון אינן מקבלות ליווי אבטחה מסוג זה, וליווי שר הביטחון עתה נובע מהגדרתו כראש הממשלה החלופי".

ח"כ לוי אמר בתגובה כי "צריך לשים סוף לפארסה הזו. בימים של משבר כלכלי ובריאותי חריף היה מצופה מראש הממשלה הרזרבי לוותר על השיירה הראוותנית הזו, שאין בה צורך. מעבר לעלות התקציבית מנקרת העיניים והבזבזנית הזו, יש למשטרה מספיק עבודה ל-31 השוטרים הללו, במקום חסימת כבישים וליווי שיירות דמה. הגיע הזמן להפסיק את האיוולת הזאת, שנולדה בחטא בניסיון לייצר מעמד וכבוד לתפקיד ריק מתוכן, שהומצא בשביל קומבינה פוליטית מגוחכת".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות