אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
הכנסות פייבר זינקו ב-88%: "הקורונה הקפיצה אותנו שנה קדימה" צילום מסך

הכנסות פייבר זינקו ב-88%: "הקורונה הקפיצה אותנו שנה קדימה"

החברה הישראלית שמפעילה פלטפרומה לחיבור בין פרילנסרים למעסיקים סיכמה את הרבעון השלישי עם הכנסות של 52.3 מיליון דולר; הרווח התפעולי עמד על 4.2 מיליון דולר לעומת הפסד ברבעון המקביל, אבל השורה התחתונה נותרה שלילית

28.10.2020, 17:30 | סופי שולמן

חברת פייבר הישראלית פירסמה היום (ד') דוחות כספיים מצויינים לרבעון השלישי, ששוב הכו את התחזיות והציגו קצב צמיחה מואץ. מניית פייבר בולטת בעלייה של 4.4% לעומת הירידות החדות שנרשמות היום בוול סטריט, ונסחרת בשווי שוק של כ-5.5 מיליארד דולר.

קראו עוד בכלכליסט

פייבר, שמפעילה פלטפורמה שמחברת בין פרילנסרים למעסיקים, רשמה ברבעון הכנסות של 52.3 מיליון דולר, קפיצה של 88% מול הרבעון המקביל. מספר הקונים באמצעות הפלטפורמה של פייבר עלה ל-3.1 מיליון לעומת 2.3 מיליון לפני שנה, זינוק שנתי של 37%. גם ההוצאה פר קונה עלתה מ-163 דולר ל-195 דולר. הרווח התפעולי (EBIDTA) הסתכם ב-4.2 מיליון דולר וזאת לעומת הפסד דומה בתקופה המקבילה.

פתיחת המסחר של פייבר בבורסת ניו יורק בשנה שעברה, צילום מסך פתיחת המסחר של פייבר בבורסת ניו יורק בשנה שעברה | צילום מסך פתיחת המסחר של פייבר בבורסת ניו יורק בשנה שעברה, צילום מסך

בשורה התחתונה רשמה פייזר הפסד של 454 אלף דולר או סנט אחד למניה. בניגוד לחברות רבות שנמנעות כיום ממתן תחזיות, בפייבר סיפקו תחזית שנתית להכנסות של 187-186 מיליון דולר ורווח תפעולי של 9-8.5 מיליון דולר. אם החברה אכן תגיע ליעד זה יהיה מדובר בקצב צמיחה שנתי של 75% . את הרבעון האחרון של השנה צופה פייבר לסיים עם הכנסות דומות לאלה שהיו לה ברבעון האחרון, ברמה של 53.4-52.4 מיליון דולר ורווח תפעולי של 4.5-4 מיליון דולר.

"אנחנו גדלים בכל תחומי הפעילות והתקופה של מגפת הקורונה הקפיצה אותנו שנה קדימה בהרבה מובנים", אמר לכלכליסט עופר כץ, סמנכ"ל הכספים של פייבר. "גייסנו 100 עובדים מתחילת השנה ויש לנו עובד הרבה משרות פתוחות". החברה מעסיקה כעת 400 עובדים בישראל ועוד כ-100 במשרדיה בעולם. פייבר מתקרבת לסיומה של 2020 המטלטלת כשבקופת המזומנים שלה יותר מ-700 מיליון דולר. זאת לאחר שגייסה 500 מיליון דולר באג"ח להמרה שלא נושאות ריבית ברבעון החולף.

"זה היה לגמרי ניצול הזדמנות", מסביר כץ, "היו לנו 300 מיליון דולר בקופה ואנחנו רווחיים, כך שהגיוס לא נועד לשלם משכורות. אנחנו כן מאמינים שיהיו הזדמנויות בהמשך ונוכל לרכוש חברות שיאפשרו לנו להתרחב בעולם". כץ מסביר כי פייבר שמה כיום דגש על הרחבת פעילותה לשפות נוספות ומטבעות נוספים. כך למשל, פייבר מרחיבה את הנוכחות שלה במדינות דוברות גרמנית, ספרדית וצרפתית וגם מאפשרת תשלום באמצעים מקומיים במדינות שבהן כרטיסי אשראי או פייפאל פחות נפוצים, כמו למשל ברזיל.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות