אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
בוגאטי מציגה: מכונית העל שטוענת לכתר "המהירה בעולם"

בוגאטי מציגה: מכונית העל שטוענת לכתר "המהירה בעולם"

היצרנית הצרפתית חושפת את ה"בוגאטי בולייד", שמהירותה המירבית מגיעה ל-500 קמ"ש. זהו נתון שמציב אותה מול ה-SCC טואטרה, ששברה לפני מספר ימים שיא מהירות עולמי של 533 קמ"ש

28.10.2020, 17:39 | תומר הדר

יצרנית מכוניות העל הצרפתית בוגאטי חושפת היום את בוגאטי בולייד, מכונית על חדשה של היצרנית. בוגאטי נחשבת כיום ל"יצרנית של דגם אחד" - כלומר בניגוד לרוב יצרני הרכב בעולם, גם אלה שנחשבים אקסקלוסיביים כגון פרארי ואסטון מרטין, בוגאטי מייצרת רק קומץ של מכוניות בשנה, בדרך כלל מדגם בודד, או דגמים אשר מיוצרים בתקציבי עתק עבור לקוחות המשלמים עשרות מיליוני דולרים עבור התענוג.

קראו עוד בכלכליסט

בדומה לבוגאטי שירון, גם הבולייד, אשר שוקלת פחות ממאזדה 6, מצוידת במנוע בעל 16 בוכנות בנפח שמונה ליטרים - אך זה של הבולייד מפיק 1,824 כוחות סוס, כלומר 200 כוחות סוס יותר מהשירון.

בוגאטי בולייד בוגאטי בולייד בוגאטי בולייד

בוגאטי עצמה כבר מודיעה כעת כי מהירותה המרבית של הבולייד היא 310 מייל לשעה, או 500 קילומטרים לשעה, נתון אשר מציג את הבוגאטי החדשה מול ה-SCC טואטרה, ששברה לפני מספר ימים שיא מהירות עולמי של 533 קמ"ש.

יש לציין כי הבוגאטי החדשה, בדומה ליתר דגמי החברה, תהיה ניתנת כנראה בעתיד לשדרוג באמצעות חבילות ביצועים שונות - משמע שיא המהירות הנוכחי עשוי ככל הנראה להישבר.

בוגאטי עצמה טרם חשפה את מחירה הרשמי של הבולייד, ומסתפקת לעת עתה בהצהרה שמדובר ב"מכונית מחקר", שרק במקרה יצאה לאוויר העולם שבועות ספורים לאחר שבירת שיא המהירות העולמי.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות