אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
דלק קידוחים ו-SNAM האיטלקית ישתפו פעולה עם דן בתחום התחבורה הציבורית צילום: נמרוד גליקמן

דלק קידוחים ו-SNAM האיטלקית ישתפו פעולה עם דן בתחום התחבורה הציבורית

חברת SNAM מתמחה באחסון, שינוע גז טבעי וגז נוזלי והיא מתחזקת צנרת של כ-32 אלף ק"מ ברחבי אירופה; על פי ההערכות במשק האנרגיה, דן צפויה לחתום על הסכם פיתוח של תחבורה ירוקה, לרבות הנעת בגז טבעי או בתאי דלק

28.10.2020, 22:15 | ליאור גוטמן

שותפות דלק קידוחים צפויה לחתום בימים הקרובים על הסכם שת"פ מול חברת התחבורה הציבורית דן, ועם צלע שלישית - ענקית התשתיות האיטלקית SNAM. מדובר בחברה בשוי של כ-15 מיליארד יורו, שפעלה בעבר תחת ENI, ומאז יצאה לדרך עצמאית. SNAM מתמחה באחסון, שינוע גז טבעי וגז נוזלי והיא מתחזקת צנרת של כ-32 אלף ק"מ ברחבי אירופה.  

קראו עוד בכלכליסט

אטובוסים של דן, צילום: נמרוד גליקמן אטובוסים של דן | צילום: נמרוד גליקמן אטובוסים של דן, צילום: נמרוד גליקמן

עבור דלק קידוחים מדובר בדריסת רגל נדירה יחסית בתחום התחבורה. דלק קידוחים מחזיקה ב-22% במאגר הגז הטבעי "תמר", והיא סיפקה בעבר גז לשירותי תחבורה כבדה וציבורית, אולם הנושא לא התקדם בישראל. מנגד, השימוש בגז כדלק לתחבורה יותר נפוץ באירופה בכלל ובצפון איטליה בפרט, והצדדים ינסו לקדם את התחום גם בשוק המקומי.

על פי ההערכות במשק האנרגיה, דן צפויה לחתום על הסכם פיתוח של תחבורה ירוקה, לרבות הנעת בגז טבעי או בתאי דלק. הצדדים אמורים לגבש צוותי עבודה לקראת ההרחבת פעילות אפשרית במהלך 2021. מבחינת דן מדובר בהתפתחות חדשה, זאת לאחר הטמעת אוטובוסים חשמליים בחברה. לפי נתוני דן היא מסיעה בחודש מעל ל-17 מיליון נוסעים לאורך כ-5 מיליון ק"מ. החברה פועלת בכ-20 רשויות והיא זכיינית המטרונית בחיפה. לדן פעילות גם בתחום תשתיות המים והיא בעלת מתקן התפלת המים בשורק, באמצעות חברת הבת דן קפיטל.
שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות