אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
שותפות האגרו-טק הראשונה בבורסת ת"א השלימה את ההנפקה צילום: בלומברג

שותפות האגרו-טק הראשונה בבורסת ת"א השלימה את ההנפקה

סמארט אגרו השלימה אתמול גיוס של 26 מיליון שקל, בהנפקה שזכתה לביקושי יתר של 50%; החברה משקיעה בחברות סטארטאפ המפתחות טכנולוגיות לתעשיית החקלאות ולתעשיית הקנאביס

29.10.2020, 10:04 | חזי שטרנליכט

שותפות המו"פ סמארט אגרו השלימה אתמול (ד') בהצלחה את ההנפקה בבורסה התל אביבית, עם ביקושי יתר של כ-50%. סמארט אגרו גייסה 26 מיליון שקל, כאשר 5 מיליון שקל מהם מהשותף הכללי.

קראו עוד בכלכליסט

השותפות תכננה לגייס 25 מיליון שקל במטרה לתמוך בהשקעותיה בחברות סטארט-אפ המפתחות טכנולוגיות לתעשיית החקלאות ולתעשיית הקנאביס.

 

גידול קנאביס, צילום: שאטרסטוק גידול קנאביס | צילום: שאטרסטוק גידול קנאביס, צילום: שאטרסטוק

ביקושי ההזמנות עמדו על כ-31 מיליון שקל, מהם גויסו כאמור 21 מיליון שקל. ההנפקה בוצעה באמצעות לאומי פרטנרס חתמים.

האגדים במכרז הוצעו לציבור במחיר מינימאלי של אלף שקל, ונקבעו במכרז על מחיר של 1,060 שקל. התמהיל של המשקיעים כלל משקיעים אסטרטגיים, גופים מוסדיים ומשקיעים פרטיים מהציבור. בין המוסדיים שהשתתפו בהנפקה: הכשרה חברה לביטוח ופסגות.

עמרי רוטמן, מנכ"ל סמארט אגרו, ציין כי "למרות התקופה והיום המאתגר, ההנפקה והביקושים מעידים כי הציבור הישראלי מאמין באגרו-טק הישראלי. אני שמח שגם גופים מוסדיים השתתפו בהנפקה. התמהיל של המשקיעים כלל משקיעים אסטרטגיים, גופים מוסדיים ומשקיעים פרטיים מהציבור. אני מאמין שבאמצעות האגרו-טק הישראלי נביא להיכרות רבה יותר של הציבור עם התחום, שגם יועילו לבעלי המניות".

ההנפקה לוותה ע"י עוה"ד איתי ברפמן ועדי רון ממשרד ד"ר זאב הולנדר.

סמארט אגרו תהיה שותפות המו"פ הרביעית שתיסחר בבורסה הישראלית, והראשונה בתחום האגרו-טק. המנכ"ל רוטמן הוא בעל ניסיון של 25 שנה בתעשיית ההייטק וההון סיכון, כמחצית מהן בחברות אגרו-טק, עם רקע נרחב בכספים.

בעברו שימש, בין היתר, כסמנכ"ל הכספים של חברת קיימא ביו אגריטק ממושב שרונה שבגליל, כסמנכ"ל הכספים של קרן ההון סיכון אתגר שניהלה בעבר כ-200 מיליון דולר, וכן הוביל וניהל הנפקות, מיזוגים ורכישות בישראל ומחוצה לה.

סמנכ"לית הכספים ופיתוח עסקי של השותפות היא רו"ח לימור סטולר, עד לאחרונה המנכ"לית של Rootility שפיתחה שיטה לשיפור שורשי הצמח, וקודם לכן כסמנכ"לית הכספים של חברת רוסטה גרין אותה הובילה להנפקה בבורסה בתל אביב ויותר מאוחר למכירתה לענקית הזרעים מונסנטו.

יו"ר הדירקטוריון, ארז מלצר, הוא בעל ניסיון ניהולי של מעל 30 שנה, ובעברו מנכ"ל גדות כימיקלים, מנכ"ל אפריקה ישראל ומנכ"ל נטפים. בשנים האחרונות משמש מלצר בתפקיד יו"ר פעיל של המרכזים הרפואיים של "הדסה ובמקביל מתרכז בהשקעה וניהול תחומי האגטרו-טק והביומד.
שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות