אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
אמזון רשמה רבעון שלישי חלומי, אך מנמיכה ציפיות להמשך השנה צילום: רויטרס

אמזון רשמה רבעון שלישי חלומי, אך מנמיכה ציפיות להמשך השנה

ענקית הסחר המקוון רשמה ברבעון השלישי תוצאות מפתיעות לטובה עם רווח של 12.3 דולר למניה לעומת תחזיות לרווח של 7.4 דולר בלבד. במקביל היא הצליחה לשמור על הצמיחה המואצת עם עלייה של יותר מ-30% בהכנסות לעומת הרבעון המקביל; הנקודה השחורה: אמזון מסייגת את התחזית שהיא מספקת להמשך השנה ומספקת טווח רחב לתחזית הרווח התפעולי לרבעון הרביעי - בין מיליארד דולר ל-4.5 מיליארד דולר

29.10.2020, 22:11 | סופי שולמן

אמזון שוב מציגה רבעון חלומי ומותירה את התחזיות הרחק מאחור. ענקית המסחר והענן רשמה רווח של 12.3 דולר למניה וזאת לעומת תחזיות ל-7.41 דולרים למניה. גם ההכנסות היו גבוהות משמעותית ברבעון השלישי מאשר התחזיות והסתכמו ב-96.15 מיליארד דולר. אנליסטים ציפו ל-92.7 מיליארד דולר בלבד.

קראו עוד בכלכליסט

מדובר ברבעון שני ברציפות שבו אמזון מפרסמת תוצאות כספיות שהקשר בינן לבין תחזיות האנליסטים מקרי ביותר לטובה. גם ברבעון הקודם ציפה השוק לרווח של דולר למניה והחברה בהובלת ג'ף בזוס רשמה רווח נקי של 10.3 דולר מניה.

 

בשוק ההון אמנם העריכו כי גם הפעם אמזון תפרסם דוחות כספיים מצוינים, אך ההנחה הייתה שהיא תתקשה לשחזר את הצמיחה המואצת. בפועל ההכנסות של אמזון ברבעון השלישי משקפות צמיחה של 8% מול הרבעון הקודם ויותר מ-30% בהשוואה לתקופה המקבילה ב-2019.

 

משאית משלוחים של אמזון, צילום: שאטרסטוק משאית משלוחים של אמזון | צילום: שאטרסטוק משאית משלוחים של אמזון, צילום: שאטרסטוק

בדומה למיקרוסופט שפירסמה את הדוחות הכספיים מוקדם יותר השבוע, גם אמזון נהנתה מרבעון מצויין בעסקי הענן שההכנסות ממנו קפצו ב-29% ל-11.6 מיליארד דולר. הרווח התפעולי של פעילות הענן הסתכם ב-3.54 מיליארד דולר, שחיקה קלה בשיעור הרווח, אך עדיין גבוה מהתחזיות.

סך הרווח התפעולי של אמזון כמעט והוכפל ל-6.2 מיליארד דולר לעומת 3.2 מיליארד דולר ברבעון המקביל לפני שנה. הרווח הנקי היה גבוה דרמטית מטווח התחזיות שסיפקה החברה בתום הרבעון השני - 6.3 מיליארד דולר לעומת 3-5 מיליארד דולר. ברבעון השלישי של 2019 דיווחה אמזון רווח של 2.1 מיליארד דולר, בדיוק שליש מהרווח ברבעון מגפת הקורונה המלא. אמזון ציינה בדוחות כי היא הגיעה ליכולת ביצוע 50 אלף בדיקות קורונה ביום לעובדיה ב-650 אתרים.

בזוס אמר עם פרסום הדוחות כי מתחילת השנה יצרה אמזון 400 אלף מקומות עבודה חדשים. "אנחנו רואים יותר לקוחות מאי פעם שכבר עושים קניות מוקדמות לקראת עונת החגים, מה שמרמז על כך שהעונה השנה תהיה חסרת תקדים", הוסיף מייסד ומנכ"ל אמזון.

על אף הביצועים המצויינים ברבעון השלישי אמזון מסייגת את התחזית שהיא מספקת להמשך השנה בחוסר וודאות רבה בסביבה העסקית. ההכנסות צפויות להגיע ל-112-121 מיליארד דולר ברבעון הרביעי, כלומר קצב צמיחה של28%-38% לעומת הרבעון האחרון של 2019. טווח התחזית של הרווח התפעולי רחב מאוד ונע בין מיליארד דולר בלבד ל-4.5 מיליארד דולר בעקבות עלויות של 4 מיליארד דולר הקשורות לקורונה. תחזית זו מובילה גם לירידה קלה במניית אמזון במסחר שלאחר הסגירה וזאת לאחר שעלתה ב-1.5% בסיום המסחר.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות