אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
וולמארט מסירה כלי נשק מתצוגה - "מחשש לאי יציבות חברתית" צילום: אם סי טי

וולמארט מסירה כלי נשק מתצוגה - "מחשש לאי יציבות חברתית"

הקמעונאית הגדולה במדינה תמשיך למכור כלי נשק, אך רק ללקוחות שמבקשים זאת במפורש. המהלך מתבצע ארבעה ימים לפני הבחירות לנשיאות

30.10.2020, 11:01 | שירות כלכליסט
וולמארט הסירה מהמדפים באלפי סניפים שלה בארה"ב כלי נשק ותחמושת, בשל חשש ל"אי יציבות חברתית". עם זאת, רשת הסופרמרקטים הגדולה במדינה תמשיך למכור כלי נשק, אך רק ללקוחות שמבקשים זאת במפורש.

קראו עוד בכלכליסט

ההחלטה התקבלה לקראת הבחירות לנשיאות שיתקיימו ביום שלישי, ולאחר המהומות שפרצו בפילדלפיה בעקבות הריגת צעיר שחור בידי שוטרים. בעקבות המהומות נפגעו ונבזזו כמה חנויות. וולמארט מוכרת כלי נשק בכמחצית מ-4,700 הסניפים שלה בארה"ב.

כלי נשק למכירה בוולמארט, צילום: אם סי טי כלי נשק למכירה בוולמארט | צילום: אם סי טי כלי נשק למכירה בוולמארט, צילום: אם סי טי

וולמארט הסירה כבר ביוני את כלי הנשק מהתצוגה בחלק מהחנויות בעקבות המהומות שפרצו לאחר מותו של ג'ורג' פלויד בידי שוטר. "נתקלנו בכמה תקריות מבודדות של אי יציבות חברתית, וכפי שעשינו במקרים קודמים בשנים האחרונות, הסרנו את כלי הנשק והתחמושת מהתצוגה כאמצעי זהירות למען שמירה על הבטיחות של העובדים והלקוחות שלנו", מסר דובר הרשת. "הפריטים הללו עדיין זמינים לרכישה על ידי הלקוחות".

בשנה שעברה הפסיקה וולמארט למכור סוגים מסויימים של תחמושת, בעיקר כאלה המשתמשים לאקדחים, זאת לאחר שירי באחד הסניפים של הרשת בטקסט גרם למותם של 22 אנשים.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות