אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
ביוליין הישראלית דיווחה על הצלחה בניסוי בחולי סרטן

ביוליין הישראלית דיווחה על הצלחה בניסוי בחולי סרטן

חברת התרופות פרסמה תוצאות חיוביות בשלב הביניים בניסוי שלב 3 שלה בתאי גזע, באמצעות השתלת החומר הסינתטי motixafortide במח העצם אצל חולי סרטן הדם מסוג מיאלומה נפוצה; שווי ביוליין מכפיל את עצמו בניו יורק ל-55 מיליון דולר; הצפי לתוצאות סופיות - במחצית הראשונה של 2021

30.10.2020, 17:42 | שירות כלכליסט

מניית חברת התרופות הישראלית ביוליין bioline ממריאה בניו יורק אחרי שהודיעה על הצלחה בשלב הביניים בניסוי שלב 3 שלה בתאי גזע, באמצעות השתלת החומר הסינתטי motixafortide במח העצם אצל חולי סרטן הדם מסוג מיאלומה נפוצה.

קראו עוד בכלכליסט

בעקבות הזינוק, שווי השוק של ביוליין בניו יורק עומד על 55 מיליון דולר, ומחיר המניה על 2.9 דולר. המניה הדואלית צללה בת"א ב-35% מתחילת 2020.

פיליפ סרלין מנכ"ל ביוליין פיליפ סרלין מנכ"ל ביוליין פיליפ סרלין מנכ"ל ביוליין

ועדת הניטור הבלתי תלויה שבחנה את הניסוי הסיקה כי עתה יש להפסיק במיידית לחדול ולגייס חולים נוספים לניסוי, מאחר וקיימות די ראיות משמעותיות להצלחה. עד כה השתתפו בניסוי 122 מטופלים.

תוצאות סופיות של הניסוי, כולל השלב הבא, יוכרזו רק כעבור 100 ימים מהשתלת החומר הסינתטי במטופל האחרון – במחצית הראשונה של 2021.

פיליפ סרלין Philip Serlin, מנכ"ל ביוליין, אמר כי "מדובר בציון דרך משמעותית לחברה ואנו כבר מצפים בקוצר רוח לתוצאות הסופיות של הניסוי שיתמכו ביעדים שלנו – להוביל לשינוי בטיפול באמצעות מוביליזציה של תאי גזע, תוך שימוש בחומר הסינתטי motixafortide בשילוב עם G-CSF".

אם הניסוי אכן יצליח, ביוליין עשויה בהמשך להגיש בקשה לאישור מה-FDA לשימוש מסחרי בטיפול שלה.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות