אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
הסופגנייה היקרה בעולם: דנקין נמכרת ב-8.8 מיליארד דולר צילום: בלומברג

הסופגנייה היקרה בעולם: דנקין נמכרת ב-8.8 מיליארד דולר

הוול סטריט ג'ורנל מדווח כי אינספייר ברנדס רוכשת את רשת דנקין ברנדס - הבעלים של דנקין קופי ורשת הגלידריות בסקין רובינס. מדובר ברכישה השנייה בגודלה של רשת מסעדות בצפון אמריקה זה יותר מעשור והשווי שלה כולל חובות עומד על 11.3 מיליארד דולר. מכירות החברה המשולבת יעמדו על 27 מיליארד דולר בשנה

31.10.2020, 10:01 | שירות כלכליסט
רשת דנקין ברנדס (Dunkin' Brands) תירכש על ידי אינספייר ברנדס עבור 8.8 מיליארד דולר, כך על פי הודעה שפרסמו שתי החברות. זו צפויה להיות אחת מהעסקאות הגדולות ביותר בתחום המסעדות, שנפגע בצורה קשה ממשבר הקורונה. כך מדווח הוול סטריט ג'ורנל. 

קראו עוד בכלכליסט

העסקה מייצגת את הרכישה השנייה בגודלה של רשת מסעדות בצפון אמריקה מזה יותר מעשור, והשווי הכולל שלה עומד על 11.3 מיליארד דולר כולל חובות. העסקה הגדולה ביותר בשנים האחרונות הייתה רכישת רשת טים הורטון הקנדית על ידי Restaurant Brands International ב-2014 עבור 13.3 מיליארד דולר.

אינספייר היא הבעלים של רשת ארבי'ס ושל רשתות נוספות והמשקיעה העיקרית שלה היא חברת הפרייבט אקוויטי רוארק קפיטל. לפי אינספייר, העסקה תהפוך את ברנדס לרשת השנייה בגודלה בארה"ב במונחים של מכירות מקומיות, אחרי מקדונלד'ס. העסקה צפויה להיסגר עד סוף השנה.

לפי אינספייר, המגעים בין החברות החלו עוד לפני פרוץ הקורונה, שרק סיבכה את המו"מ. לדבריו של מנכ"ל אינספייר פול בראון, הקורונה הקשתה על הדיונים מכיוון שגרמה לירידה חדה במכירות ארוחות הבוקר של דנקין. באופן כללי רשתות שמתמקדות במכירות של ארוחות בוקר נפגעו במיוחד מהשלכות המגיפה בשל הפסקת הנסיעות לעבודה ולבתי הספר. עם זאת, בראון מאמין כי הצרכנים יחזו להרגלים הישנים שלהם לאחר סיום המגיפה.

דנקין. קפה ומאפה, הגרסה האמריקאית, צילום: בלומברג דנקין. קפה ומאפה, הגרסה האמריקאית | צילום: בלומברג דנקין. קפה ומאפה, הגרסה האמריקאית, צילום: בלומברג

ביום חמישי דיווחה דנקין על עלייה של 1% במכירות הזהות ברבעון השלישי. "יש פה הזדמנות לסוג הנכון של מותג שיעשה את הדבר הנכון כדי לנצל את המצב כשההרגלים הישנים ישובו", סיכם בראון.

מנכ"ל דנקין דייב הופמן מסר בתגובה כי העסקה תעזור לזכיינים של החברה להמשיך ולהרחיב את העסקים.

עסקת המזומן לרכישת סניפי דנקין קופי ורשת הגלידריות בסקין רובינס תעניק לחברה שווי של 106.50 דולר למניה, מחיר הגבוה ב-20% ממחיר הסגירה ביום שישי שעבר, לפני שפורסמו המגעים בין החברות. מחיר זה יעניק לדנקין שווי שוק של 8.8 מיליארד דולר.

אינספייר הוקמה ב-2018 בעקבות המיזוג בין הרשתות ארבי'ס ובופאלו ווילנד וינגס. מאז רכשה החברה גם את רשת ההמבורגרים סוניק עבור 2.3 מיליארד דולר, כולל חובות ואת רשת סנדוויצי הגורמה של ג'ימי ג'ון. היא מפעילה כעת מעל 11 אלף מסעדות. רכישת דנקין תעלה את מספר הסניפים ל-32 אלף. המכירות של החברה המשולבות יעמדו על 27 מיליארד דולר בשנה ויהיו לה 600 אלף עובדי חברה וזכיינים. רכישת דנקין תרחיב גם את הנוכחות הבינלאומית של אינספייר, שכן כ-42% מ-21,100 הסניפים של דנקין ממוקמים מחוץ לארה"ב.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות