אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
המדינה שרוצה לבדוק (כמעט) את כל התושבים בסוף שבוע אחד צילום: רויטרס

המדינה שרוצה לבדוק (כמעט) את כל התושבים בסוף שבוע אחד

אלפי אנשי רפואה, חיילים ותורים ארוכים - סלובקיה החלה במבצע שאפתני לבדיקת האוכלוסייה, שמתרכז ברובו בסוף השבוע הנוכחי. המטרה: להאט את קצב התפשטות הנגיף ולהימנע מסגר

31.10.2020, 16:04 | שירות כלכליסט

בסלובקיה פצחו במבצע נרחב לבדיקות קורונה למרבית האוכלוסיה, המונה 5.5 מיליון איש. התכנון הוא לערוך את מרבית הבדיקות במהלך סוף השבוע. לשם כך גויסו 20 אלף אנשי רפואה וצוותי סיוע וכן חיילים שמוצבים ב-5,000 תחנות הבדיקות. כך לפי דיווח ברויטרס.

קראו עוד בכלכליסט

בתקשורת הסלובקית דיווחו על תורים ארוכים בכל התחנות. "לא חשבנו פעמיים, אמרנו מההתחלה שניבדק גם אם אנחנו לא חייבים", הגיבה קתרינה הגרובה (73) שעמדה בתור ביחד עם בעלה במשך יותר משעה מחוץ לעיר טרנצ'ין הצפונית לבירה ברטיסלבה.

לפי הרשויות, התוכנית השאפתנית להאט את קצב התפשטות הנגיף על ידי עריכת בדיקות למרבית האזרחים מעל גיל 10 בתוך יומיים, היא הגדולה ביותר מסוגה במדינה בגודל כזה. ראש הממשלה איגור מטוביץ' אמר כי הוא מקווה שבכך יצליחו להימנע מהטלת סגר, שכן זיהוי הנדבקים יאפשר לבודד אותם.

תור לבדיקות בסלובקיה, צילום: רויטרס תור לבדיקות בסלובקיה | צילום: רויטרס תור לבדיקות בסלובקיה, צילום: רויטרס

תחנת בדיקות בסלובקיה, צילום: רויטרס תחנת בדיקות בסלובקיה | צילום: רויטרס תחנת בדיקות בסלובקיה, צילום: רויטרס

תור לבדיקה, צילום: רויטרס תור לבדיקה | צילום: רויטרס תור לבדיקה, צילום: רויטרס

בדיקת קורונה, צילום: רויטרס בדיקת קורונה | צילום: רויטרס בדיקת קורונה, צילום: רויטרס
 
אישה נבדקת לקורונה בסלובקיה, צילום: רויטרס אישה נבדקת לקורונה בסלובקיה | צילום: רויטרס אישה נבדקת לקורונה בסלובקיה, צילום: רויטרס

היום דיווחו במדינה על 2,573 נדבקים חדשים, כך שעד כה נדבקו בסלובקיה 57,664 אנשים ו-219 מתו. הבדיקות בסוף השבוע הן בדיקות נוגדנים, שמספקות תוצאות בזמן מהיר של 30 דקות. אך עם זאת, הן פחות מדויקות.

הבדיקות הן בחינם והבתנדבות, אך הממשלה עלולה לכפות בידוד על אנשים שלא יסכימו להיבדק. "כל מי שרוצה לקחת חלק בבדיקות יזכה למענה. אל תלכו לתחנות שבהן יש תורים ארוכים... הן יתרוקנו בשעות אחר הצהריים המאוחרות או מחר", כתב  ראש הממשלה בפוסט בפייסבוק. אולם, המתנגדים לתוכנית הטילו ספק בהיגיון שלה בהתחשב בזמן ובמשאבים הנדרשים, והסבירות לתוצאות שגויות.

סיבוב שני של בדיקות מתוכנן להתקיים בעוד שבוע, כדי לזהות את אותן תשובות שגויות ועבור אנשים שלא יספיקו הפעם או שאולי אף נדבקו בשבוע החולף.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות