אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
12 מיליארדרים ועשרות אלפי מיליונרים: איחוד האמירויות - המדינה העשירה במזה"ת צילום: גטי אימג'ס

מפרץ תיכון חדש

12 מיליארדרים ועשרות אלפי מיליונרים: איחוד האמירויות - המדינה העשירה במזה"ת

למיליונרים באיחוד האמירויות הון מצטבר בשווי של 825 מיליארד דולר. לפי הדירוג הזה ישראל במקום השני עם 744 מיליארד דולר בשליטת העשירים; בבחריין הגיעו שלוש חברות לשלב הסופי של המכרז לאספקת ציוד רפואי לפרויקט בית החולים החדש ו"חופשת יום העצמאות" השנה באמירויות ארוכה מתמיד

01.11.2020, 13:17 | דורון פסקין

משבר? עשירי האמירויות לא שמעו עליו

איחוד האמירויות היא המדינה העשירה ביותר במזרח התיכון, כשדובאי העיר העשירה ביותר, כך על פי הנתונים האחרונים שפורסמו על ידי New World Wealth. באיחוד האמירויות מתגוררים 12 מיליארדרים; 214 מיליונרים עם הון של 100 מיליון דולר לפחות; 3,410 מיליונרים עם נכסים של מעל 10 מיליון דולר ו -79,100 מיליונרים עם מעל מיליון דולר. למיליונרים באיחוד האמירויות הון מצטבר בשווי של 825 מיליארד דולר. בדובאי מתגוררים תשעה מיליארדרים.

לפי הדירוג הזה ישראל הגיעה למקום השני באזור עם 744 מיליארד דולר בשליטת העשירים, אחריה סעודיה (482 מיליארד דולר), טורקיה (422 מיליארד דולר) ואיראן (266 מיליארד דולר).

אזור המרינה באיחוד האמירויות, צילום: גטי אימג אזור המרינה באיחוד האמירויות | צילום: גטי אימג'ס אזור המרינה באיחוד האמירויות, צילום: גטי אימג

האמירויות מציגה: פסולת ששווה 1 מיליארד דולר

 

שיח' מוחמד בן ראשד, סגן נשיא, ראש ממשלת איחוד האמירויות ושליט דובאי, ביקר ביום שבת בפרויקט להפיכת פסולת לאנרגיה והדגיש את חשיבות מקורות האנרגיה הנקיים לכלכלת המדינה. בפרויקט מושקעים כ-1 מיליארד דולר.

במהלך ביקורו בפרויקט "המרכז לעיבוד פסולת בדובאי" תודרך שיח' מוחמד על הפעילות במתקן שאמור לייצר אנרגיה על ידי טיפול בפסולת. עם יכולת לעבד 1.9 מיליון טונות של פסולת עירונית מוצקה בשנה, המפעל אמור להפיק 200 מגה-וואט אנרגיה מדי שנה - שיספיק למענה על צורכי האנרגיה של 135,000 בתי אב. הפרויקט מתוכנן כך שיוכל לטפל ב-1,000 משאיות אשפה ביום, כך נמסר לראש הממשלה. השלב הראשון של הפרויקט יושלם בשנת 2023 והפרויקט כולו יושלם בשנת 2024. הפרויקט הוא חלק מהשקעה של עיריית דובאי בפרויקטים בני קיימא בהשקעה כוללת של 1.8 מיליארד דולר.

מתמודדים על המכרז: פרויקט בית החולים החדש בבחריין מתקדם

 

בבחריין הגיעו שלוש חברות לשלב הסופי של המכרז לאספקת ציוד רפואי לפרויקט בית החולים בעיר הרפואית ע"ש המלך עבדאללה בן עבדאלעזיז King Abdullah bin Abdulaziz Medical City Hospital. פרויקט זה מוקם לאחר תרומה לצורך כך של המלך הסעודי המנוח עבדאללה בשווי של כ-270 מיליון דולר. הפרויקט מוקם על שטח של 1 מיליון מ"ר באזור הדרומי של ממלכת בחריין.

לפי הערכות בבחריין, הפרויקט יהיה מוכן בסוף 2021 ויתחיל לפעול במהלך הרבעון הראשון של 2022. בית החולים החדש יכלול 288 חדרי אשפוז, 74 מרפאות, 17 חדרי ניתוח, מעבדה מודרנית, מרכז פיזיותרפיה ומרכז רדיוגרפיה המצויד במכונות הטומוגרפיה הממוחשבות העדכניות ביותר. בנוסף לבית החולים יהיה מרכז חירום הכולל מנחת מסוקים.

בית החולים בעיר הרפואית ע"ש המלך עבדאללה בן עבדאלעזיז , צילום: arabianbusiness בית החולים בעיר הרפואית ע"ש המלך עבדאללה בן עבדאלעזיז | צילום: arabianbusiness בית החולים בעיר הרפואית ע"ש המלך עבדאללה בן עבדאלעזיז , צילום: arabianbusiness

דייג אוהב דגים גם באום אל קווין

 

פרויקט גידול מלאכותי של דגים באיחוד האמירויות מתמקד בהגדלת מלאי הזנים המקומיים בכ- 80%. פרויקט גידול הדגים, שהוקם באמירות אום אל קווין Umm Al Quwain, מתמקד בגידול מינים בסכנת הכחדה. דגים אלה הם הכי פופולריים מבחינה מסחרית אך הם במצב של דיג יתר. הפרויקט כולל הקמת שני כלובים גליליים, בקוטר שלושה מטרים וגובה 3.6 מטרים. הם מתמלאים במאות דגים בוגרים שנתפסו בר בגיל הגידול בפברואר. הכלובים מספקים מחסה מפני טורפים ומסייעים בהגנה על הביצים מפני איומים טבעיים כדי לשפר בסופו של דבר את אחוזי הבקיעה.

יצוין כי באיחוד האמירויות ישנם מספר מדגרות לגידול דגים המייצרות כמעט 35 מיליון דגים צעירים בשנה.

חווה לגידול דגים באום אל קווין , צילום: fishfarm חווה לגידול דגים באום אל קווין | צילום: fishfarm חווה לגידול דגים באום אל קווין , צילום: fishfarm

"חופשת יום העצמאות" השנה באמירויות ארוכה מתמיד

 

תושבי איחוד האמירויות מתכוננים לחמישה ימי חופשה בחודש הבא, ומנסים לתכנן מה ניתן לעשות בימים אלה תחת מגבלות קורונה. "יום הזיכרון" במדינה יצוין ב-1 בדצמבר (יום שלישי). מיד אחריו יום העצמאות ה-49 של איחוד האמירויות יצוין השנה ב-2 וב-3 בדצמבר (קרי ימים רביעי וחמישי). כמו בכל שנה צפויים מופעי זיקוק מרהיבים כשלגבי שאר האירועים צריכה להתפרסם הודעה מהרשויות מה ניתן יהיה לעשות עקב החשש מהתפשטות הנגיף. ליומיים האלה של החגיגות יצטרפו עוד יומיים של סוף השבוע.

חשוב לתכנן כי מי שמתכנן נסיעה לאמירויות בתחילת החודש הבא הוא צריך לקחת בחשבון שמשרדי הממשלה יהיו סגורים וגם המגזר הפרטי ברובו יהיה סגור.

 

 

פרויקט משותף לעיתון כלכליסט ולחברת קונקורד בעריכת דורון פסקין

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות