אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
מחאת רשתות האופנה הקטנות: הציתו סחורה בראשל"צ צילום: אוראל כהן

מחאת רשתות האופנה הקטנות: הציתו סחורה בראשל"צ

כ-100 מעובדי ובעלי הרשתות הבינוניות והקטנות ובהן מגנוליה, קבוצת אינטר ג'ינס, רשת אייס, ועוד, הפגינו במחאה על מדיניות הסגר של הממשלה, והציתו צמיגים ונעליים; רובן המכריע של הרשתות הגדולות השאירו את המחאה לקטנות, ולא השתתפו

01.11.2020, 16:19 | אורנה יפת

רשתות האופנה הגדולות הורידו את הראש ושלחו את הרשתות הקטנות והבינוניות להפגין היום נגד מדיניות הממשלה. עובדי ובעלי הרשתות הבינוניות והקטנות ובהן מגנוליה, קבוצת אינטר ג'ינס, רשת אייס, כפכפי הוויאנאס ונעלי טו גו, קיימו היום הפגנה מינורית בראשון לציון והציתו צמיגים ונעליים.

קראו עוד בכלכליסט

למקום הגיעו כ-100 איש, בעיקר עובדי הרשתות הקטנות והבינוניות. אמנם התאגדות רשתות המסחר האופנה וההסעדה הודיעה על ההפגנה, אלא שראשי הוועד, בעלי ומנכ"לי הרשתות הגדולות, העדיפו להשאר מחוץ לרדאר ולשלוח את הקטנים והחלשים לזעוק את זעקתם.

הפגנת הרשתות בראשל"צ, צילום: אוראל כהן הפגנת הרשתות בראשל"צ | צילום: אוראל כהן הפגנת הרשתות בראשל"צ, צילום: אוראל כהן

רשתות האופנה הגדולות בהן פוקס, קסטרו, וגולף גם לא צפויות לפתוח מחר את החנויות במרכזי ביג. ברשתות מתרצים את העובדה שהן צריכות להערך ולהחזיר עובדים מחל"ת, אך בפועל יש הטוענים כי מדובר ברשתות ציבוריות שחוששות לפעול בניגוד לחוק.

"יש לי שמונה חנויות בביגים, אבל זה דוכנים שנמצאים במסדרונות ואני לא יודע אם ביג יאשרו לי לפתוח אותן מחר", אמר לכלכליסט מנכ"ל מגנוליה תומר רייזנברג. "המממשלה ניצלה סגר שאולי מוריד את מספר המאומתים אבל משמיד את העסקים. יותר משליש מהשנה לא עובדים ולא קיבלנו שום פיצוי. מישכנו את הבתים שלנו כדי לקבל הלוואות בערבות מדינה. שואלים אותי מה אני מציע. אני לא צריך להיות זה שמציע. שהמדינה תמצא את הפתרון. אבל אי אפשר להשמיד את המשק. ממה יקנו את התרופות לבתי חולים? מהמסים של עלי אקספרס? קמעונאות זה המנוע של הכלכלה".

הפגנת הרשתות בראשל"צ, צילום: תומר הדר הפגנת הרשתות בראשל"צ | צילום: תומר הדר הפגנת הרשתות בראשל"צ, צילום: תומר הדר

"החנויות שלי פתוחות אבל אני בא להלחם למען האחרים", אמר איציק אוזנה מנכ"ל אייס שהשתתף בהפגנה. "יש הרבה רשתות שסגורות ואני בא לתמוך בהן. חבל שלא באו יותר אנשים להפגין. קמעונאות זה אחד הגופים שאין להם לובינג חזק. זה הכי עצוב. מי שפה הם אנשים מאד נחושים".

רונן נמני הבעלים של קפה קפה, מראשי הוועד של התאגדות המסחר, גם כן לא היה בהפגנה ולא מתכוון לפתוח את הסניפים שלו ביום ראשון. "לא נפתח בלי אישור הממשלה", אמר נמני לכלכליסט. "יש לי עשרות סניפים בביגים אבל מזון הוחרג תמיד ולא מתנהג כמו אופנה. מדברים על לפתוח את ההסעדה בעוד חודש וחצי".

מחאת רשתות האופנה , צילום: אוראל כהן מחאת רשתות האופנה | צילום: אוראל כהן מחאת רשתות האופנה , צילום: אוראל כהן

מחאת הרשתות, צילום: אוראל כהן מחאת הרשתות | צילום: אוראל כהן מחאת הרשתות, צילום: אוראל כהן

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות