אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
רמת הדר בגבעת שמואל: הבנייה עולה לגובה - ואיתה המחירים הדמיה: סטודיו סנאפצ'ט

רמת הדר בגבעת שמואל: הבנייה עולה לגובה - ואיתה המחירים

שכונת רמת הדר הוותיקה עוברת שינוי פנים, שלדברי מומחים ימנף את גבעת שמואל כולה. בחברת י.ח דמרי, המקימה במקום את מגדל שמואל היוקרתי, מיהרו לזהות את הפוטנציאל: "אנשים מבינים שהמחירים עדין שפויים – ונוהרים לכאן"

03.11.2020, 09:09 | רונן ניב

בשיתוף מערכת זירת הנדל"ן

עם שכונה חדשה העתידה לקום בצפון העיר, תוכנית להתחדשות עירונית בשכונת בר גיורא, ופרויקט שאפתני לקירוי חלק מכביש 471 העובר בתחומי היישוב – בגבעת שמואל מרגישים היטב את תנופת הפיתוח.

תוכנית המתאר הכוללנית לגבעת שמואל שאושרה למתן תוקף בקיץ 2019 על ידי הוועדה המחוזית לתכנון ובנייה מרכז, נערכת להכפלת אוכלוסיית העיר – מכ-26 אלף תושבים כיום לכ-55 אלף תושבים ב-2040, באמצעות תוספת של כ-5,600 יחידות דיור חדשות. עיקרי התוכנית כוללים בנוסף גם הקצאת שטחי תעסוקה ומסחר בהיקף של 937 אלף מ"ר, לצד שטחים עירוניים פתוחים בהיקף של כ-485 דונם.

 

קראו עוד בזירת הנדל''ן

לדברי יו"ר הוועדה המחוזית, שירה ברנד, "תוכנית המתאר מנצלת היטב את מיקומה הייחודי של העיר במרכז הארץ, בסמיכות לכבישים ארציים, ומבטיחה כי גבעת שמואל תשמש עוגן כלכלי חשוב במרחב, אשר יאפשר השקעה בפיתוח איכותי והתחדשות עירונית משמעותית".

מיקום אופטימלי

מי שכבר מממשת החזון השאפתני היא שכונת רמת הדר החדשה, שהוקמה במהלך העשור הקודם, ומושכת אליה תושבים מגבעת שמואל עצמה ומהמעגלים המרוחקים יותר. השכונה, הממוקמת בחלקה הדרומי של העיר, מתאפיינת במגדלים חדישים, כשבעירייה המקומית מתגאים בכך שתשתיותיה הושלמו עוד לפני כניסת הדיירים. לרווחת הדיירים עומדים כיום פארק רחב ידיים, מרכז מסחרי, אולם ספורט ואודיטוריום, כמו גם שבילים ייעודיים להליכה ברגל ורכיבה על אופניים. בנוסף, נכללת השכונה בפרויקט אופנידן – מערך שבילי אופניים בין-עירוני שיחבר את כל גוש דן.

"רמת הדר החדשה היא שכונה עם פיתוח בסטנדרט גבוה, המהווה למעשה המשך ישיר לשכונת רמת הדר הוותיקה", אומר אדר' דני קייזר, מתכנן השכונה. "במתוכנת המקורית אמורה היתה רמת הדר החדשה לכלול כ-1,800 יחידות דיור שרובן מרובות חדרים, שישה חדרים ואף יותר. בתוכנית שלנו הצענו ליצור על בסיס אותו השטח, תמהיל דירות רחב יותר, שיאפשר מגוון גדול יותר של אוכלוסיות עם טווח רחב יותר של יכולות כלכליות. כך למעשה הוגדל מספר יחידות הדיור בשכונה ביותר מ-2,000 יחידות דיור, מה שהביא לניצול יעיל יותר של השטח ובמיוחד של השירותים הציבוריים שבו. השכונה היא חלק מעיר שנמצאת ממש בליבת המטרופולין העירוני הראשי של ישראל, וממנפת את גבעת שמואל".

מגדל שמואל ברמת הדר, הדמיה: סטודיו סנאפצ מגדל שמואל ברמת הדר | הדמיה: סטודיו סנאפצ'ט מגדל שמואל ברמת הדר, הדמיה: סטודיו סנאפצ

שילוב מנצח

ברמת הדר החדשה כבר פועלים שחקני נדל"ן בכירים, ובהם י.ח דמרי ,מחברות הבניה הוותיקות והמנוסות בישראל. "גבעת שמואל היא עיר בעלת אוכלוסייה איכותית הנמצאת במיקום אסטרטגי", מסביר אמיר כהן, סמנכ"ל שיווק ומכירות בי.ח דמרי. "אנחנו מזהים את הפוטנציאל הטמון בגבעת שמואל ורוצים לקחת חלק בפריחה שלה".

בשכונה מקדמת החברה את פרויקט מגדל שמואל, מגדל מודרני בעיצוב ייחודי, המציב רף חדש של איכות וסגנון חיים. הבניין כולל 23 קומות ו-108 יחידות דיור "הפרויקט מתכתב עם התוכנית לשכונה, כשהעלייה לגובה מאפשרת פינוי שטחים לטובת התושבים", מפרט כהן. "אנו מציעים דירות של שלושה, ארבעה, חמישה וגם שישה חדרים, מתוך כוונה לספק מענה מגורים ברף הגבוה ביותר לחתך אוכלוסייה רחב – זוגות צעירים ומשפרי דיור, חילונים, דתיים לאומיים ואפילו תושבי חוץ. זה בפירוש פרויקט שפונה לכולם".

על רקע השינויים שחלו בביקושים עם פרוץ הקורונה, בתכנון הפרויקט מקפידה י.ח דמרי לבצע התאמות לרוח התקופה והעתיד, במיוחד בכל הקשור לחלל המרכזי ועבודה מהבית. "השלכות הקורונה הינן לטווח ארוך, ואנו מחויבים להתייחס אליהן ברמת הדירה וברמת החללים הציבוריים", קובע כהן. "כך למשל, הגדלנו את שטחי המרפסות, ויצרנו חללים פתוחים בתוך הדירות המאפשרים מרחב תמרון, בין היתר ליצירת פינות עבודה. כמו כן, לחלק מהדירות מיקמנו מחסנים צמודים קומתיים, מדובר במחסנים של 8 מ"ר, הניתנים להסבה במקרה הצורך גם לחדרי עבודה. בבניין עצמו נעמיד לרשות הדיירים טרקלין מודולרי, שמאפשר מגוון רחב של שימושים, מאירוח ופעילות משותפת של דיירי הבניין ועד פינות לעבודה ולמידה".

אכלוס הפרויקט צפוי אמנם בעוד פרק זמן של כשלוש שנים, אולם כבר היום הוא מייצר סביבו תהודה. "משפחות מחפשות את השילוב בין דירות חדשות למעטפת שירותים הולמת", מדגיש כהן. "וברמת הדר החדשה לצורך הזה יש מענה מקיף – מגורים איכותיים ושכונה בה חיי קהילה תוססים והכל נמצא ממש מתחת לבית, ממוסדות החינוך, דרך הספורטק ועד גני המשחקים והריאות ירוקות".

אמיר כהן, צילום: משה עמר אמיר כהן | צילום: משה עמר אמיר כהן, צילום: משה עמר

לא במקרה הזכיר כהן את מוסדות החינוך. כיאה לעיר שמיצבה עצמה בצמרת הערים המובילות בתחום – כאשר לפי נתוני משרד החינוך מאוגוסט האחרון שיעור הזכאות לבגרות בגבעת שמואל עמד על 96.5%, גבוה משמעותית מהממוצע הארצי - מתהדרת רמת הדר החדשה בגנים, בתי ספר, אולפנות וישיבות – כולל בית ספר תיכון חדש. גם אוניברסיטת בר אילן נמצאת במרחק קצר. יתרון נוסף שמציעה רמת הדר החדשה טמון בנגישות תחבורתית לכביש 471, כשבשנים הקרובות עתידים לעבור בקרבת השכונה גם קוו רכבת קלה ומטרו.

ההתעניינות סביב רמת הדר החדשה משתקפת גם בעלייה בערכה הנדלני. לפי אתר מדלן, בעוד מחירה הממוצע של דירה בשכונה היה בסוף 2016 2.11 מיליון שקל, ביוני 2020 הוא כבר טיפס ל-2.44 מיליון שקל.

"אנשים מבינים את האיכויות שיש לרמת הדר החדשה להציע והנהירה אליה בהתאם – בטח כשהמחירים בה עדיין שפויים", מסכם כהן. "יש לנו אמונה גדולה בפרויקט ואין לנו ספק כי מגדל שמואל יהיה חלק חשוב בהליך צמיחתה של השכונה".

מגדל שמואל – תעודת זהות

הפרויקט: מגדל הכולל 23 קומות ו-108 יחידות דיור

המיקום: שכונת רמת הדר החדשה, גבעת שמואל

התמהיל: דירות 6-3 חדרים ופנטהאוזים

המחירים: החל מ-1.96 מיליון שקל לדירת 3 חדרים

האכלוס: 2023

החברה היזמית: י.ח דמרי

לכתבות נוספות היכנסו אל זירת הנדל"ן>>

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות

עוד בזירת הנדל"ן
מומלצות וידאו
המומלצות שלנו