אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
ממש לא Wall-E: דיסני פיתחה רובוט עם הבעות פנים אנושיות צילום: Disney Research

ממש לא Wall-E: דיסני פיתחה רובוט עם הבעות פנים אנושיות

עד היום שילוב המילים ״רובוט של דיסני״ התאים בעיקר לסרטי החברה, אבל בהדרגה הרובוטים הללו יוצאים מהמסך אל העולם האמיתי. הפיתוח האחרון של חטיבת המחקר של החברה הוא רובוט שיודע לחקות הבעות פנים אנושיות, הצפייה בסרטון, למרבה ההפתעה, לא מומלצת לילדים

02.11.2020, 17:09 | איתמר זיגלמן
חטיבת המחקר של דיסני, חוקרי רובוטיקה מאוניברסיטת אילינוי, אורבנה-שמפיין והמכון הטכנולוגי של קליפורניה, הצליחו לאחרונה להגיע להישג מרשים בתחום הרובוטיקה כשפיתחו רובוט שיודע לחקות הבעות פנים אנושיות, כולל תנועות עדינות במיוחד.

קראו עוד בכלכליסט

בסרטון קצר שפרסמה החברה נראה הרובוט כשהוא מגיב לדמות אנושית העומדת מולו, אותה הוא מזהה באמצעות חיישן המצוי באזור החזה, כשהוא ממצמץ, פותח את עיניו לרווחה ונע מעלה ומטה בתנועות המחקות נשימה.

"מרבית הרובוטים דמויי אדם בדרך כלל ממקדים את עיניהם בדמות האנושית שנמצאת מולם ללא תזוזה נוספת, אך בפועל לא כך אנשים מתקשרים זה עם זה", מסביר צוות המחקר של דיסני.

החברה הסבירה מדוע בחרה לייחס חשיבות כה רבה לפיתוח מערכת לחיקוי מבט אנושי : "מבט הוא אות חברתי מרכזי, המעצב תפיסות בין בני זוג ליצירת אינטראקציה", מסבירים בחברה, "אנשים שיוצרים איתנו קשר עין לזמן רב יותר נתפסים דומים לנו ונחשבים אינטליגנטים, מצפוניים, כנים ואמינים".

רובוט של דיסני
רובוט של דיסני צילום: Disney Research

יסני אמנם מוכרת יותר בזכות הסרטים שוברי הקופות שלה והפארקים המפורסמים, אבל חטיבת המחקר שלה עובדת על ייצור רובוטים דמויי-חיים מזה שנים. בשנת 2018 היא חשפה את הרובוט סטיקמן שמסוגל לבצע תרגילי אקרובטיקה באוויר ונוצר על מנת לבחון את תנועותיו האנושיות של שחקן פעלולים".

 

לא קשה לדמיין כיצד דיסני עשויה להשתמש בטכנולוגיה זו, למשל, עבור דמויות בפארקי השעשועים שלה. החברה אף רמזה כי יש סיכוי שבעתיד הקרוב נפגוש את הרובוט במתקן שודדי הקאריביים המפורסם, שכיום מלא בבובות שעווה בדמויות הגיבורים מסאגת הסרטים המצליחה.

 

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות