אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
ג'וני דפ הפסיד בתביעה נגד עיתון "הסאן" שכינה אותו "מכה נשים" צילום: גטי

ג'וני דפ הפסיד בתביעה נגד עיתון "הסאן" שכינה אותו "מכה נשים"

הכוכב תבע את העיתון בגין פרסום מאמר בו טען כי היכה את אשתו לשעבר, אמבר הרד. כעת קבע השופט כי הכתבה התבססה על ראיות אשר הוכיחו מעל לכל ספק שדפ אכן תקף אותה. "הסאן" בתגובה: "אסור לעולם להשתיק את הקורבנות. מודים לאמבר הרד על האומץ שלה להעיד במשפט"

02.11.2020, 14:29 | עומר דניאל, ynet
בשורות רעות לג'וני דפ: בית המשפט פסק היום (ב') לרעתו של הכוכב בתביעת הדיבה שהגיש נגד עיתון "הסאן" הבריטי.

קראו עוד בכלכליסט

דפ (57) תבע את המגזין לאחר שפירסם ב-2018 מאמר שטען כי היכה את אשתו לשעבר, אמבר הרד (34). הכתבה התייחסה לליהוק של דפ לסדרת סרטי "חיות הפלא והיכן למצוא אותן", ובכותרתה נכתב: "איך ג'יי קיי רולינג יכולה להיות מרוצה מהליהוק של 'מכה הנשים' ג'וני דפ לסרט החדש?".

העיתון מצידו, עמד מאחורי הפרסום וטען כי כל הדברים שנאמרו בו נכונים וכי העדויות שהגיעו לידיו הוכיחו שהיכה את הרד.   

ג ג'וני דפ בבית משפט בלונדון, יולי 2020 | צילום: גטי ג

כעת כאמור, פסק בית המשפט לטובת העיתון. בפסק דינו אמר השופט שהשחקן "אשם, לפי ראיות חזקות, באלימות רצינית נגד מי שהייתה אז אשתו, גרם לה לפציעות משמעותיות וגרם לה לפחד על חייה".  

בעקבות הפסיקה, דובר מטעם העיתון מסר: "'הסאן עמד לצד קורבנות אלימות במשפחה במשך יותר מ-20 שנה. אסור לעולם להשתיק את הקורבנות, ואנחנו מודים לשופט על ההתחשבות הזהירה שלו, ומודים לאמבר הרד על האומץ שלה להעיד במשפט".

המשפט, שהתקשורת הבריטית הכתירה בתור תביעת הדיבה הגדולה ביותר שידעה המדינה, נערך בלונדון במשך כ-16 ימים. דפ והרד היו נוכחים שניהם במהלך הדיונים, בהם דן בית המשפט בטיב מערכת היחסים שלהם. שני הכוכבים נקראו לדוכן העדים, ומלבדם העידו גם קרובי משפחה, חברים ועובדים של השניים.

"התקופה שלנו יחד הייתה אומללה להפליא"

 

לפי הדיווחים, דפ עצמו העיד במשך לא פחות מ-20 שעות, בהן סיפר לבית המשפט על אורח חייו, בעיות השתייה שלו והשימוש שלו בסמים. הוא טען כי מעולם לא הרים יד על הרד וטען כי היא זו שהיכתה אותו והתעללה בו: "התקופה שלנו יחד הייתה אומללה להפליא, אמבר הרד היא בעלת אישיות גבולית מאובחנת, מדובר באישה סוציופתית, נרקיסיסטית ומאוד מחושבת וחסרת רגישות. אני משוכנע שהיא נכנסה לחיי כדי לקחת ממני הכל ולבסוף להשמיד אותי", אמר על הדוכן והוסיף כי השניים פנו ליועץ זוגי, שאיבחן את הרד כסובלת מהפרעת אישיות גבולית וטען כי היא סוציופתית.

בנאום הסיכום שלו, סיפר עורך דינו של דפ שהכוכב מבקש "לטהר את שמו מעלילות השווא האלו, שנמשכות כבר ארבע שנים וגרמו לכך שאיבד הכל. לא מדובר כאן בכסף, אלא בשמו הטוב, לזכות אותו".

השחקנית אמבר הרד, לשעבר אשתו של ג השחקנית אמבר הרד, לשעבר אשתו של ג'וני דפ | צילום: גטי השחקנית אמבר הרד, לשעבר אשתו של ג

בעקבות פסיקת בית המשפט, השחקן יאלץ ככל הנראה לשלם את הוצאות המשפט של העיתון. ההוצאות המשפטיות שלו בלבד הגיעו עד עתה לקרוב ל-6.5 מיליון דולר, לפי הערכות.

למרות הפסיקה, הרד עדיין לא יכולה לנשום לרווחה וגם לא להגיד שלום ולא להתראות לדפ – מעבר לכך שסביר להניח שהכוכב יגיש ערעור על הפסיקה הנוכחית, השניים נמצאים עדיין בעיצומה של תביעה אחרת, שהגיש נגדה דפ בארה"ב על סך 50 מיליון דולר, בגין טור שכתבה על היותה אישה מוכה (למרות שלא ציינה בו את שמו של הכוכב).

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות