אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
"בישראל יש מהנדסים מהטובים בעולם שעושים עבורנו את המשימות הכי קשות" צילום: ZipRecruiter

30 דקות או פחות

"בישראל יש מהנדסים מהטובים בעולם שעושים עבורנו את המשימות הכי קשות"

איאן סיגל חיפש דרך טובה יותר למיין קורות חיים של מועמדים לעבודה, והקים חברה שלקחה את חיפוש העבודה והעובדים צעד קדימה. למה החליטה החברה לפתוח מרכז דווקא בישראל ואיך היא התמודדה עם הצניחה בשוק בעקבות הקורונה?

02.11.2020, 15:34 | שירות כלכליסט

איאן סיגל עבד כמנהל בכמה חברות אינטרנט שהפכו עם השנים לגדולות, אבל בתחילת דרכן לא היתה שם עדיין מחלקה שאחראית על גיוס עובדים, והוא מילא גם את התפקיד הזה. אחרי שפירסם מודעות דרושים בכל אתר חיפוש עבודה בנפרד, ואז אסף מכל אחד מהם את קורות החיים שהגיעו הוא מצא שהדרך הטובה ביותר לעבור עליהם באותו זמן היתה פשוט להדפיס. "השולחן שלי היה מלא ב-900 קורות חיים בערך וחשבתי שאני מוכן לעשות הכל כדי לא לעבור על הכל", הוא מספר. "תהיתי למה זה לא עובד פשוט בצורה מקוונת". ככה נולדה החברה שהקים בדיוק בשביל המשימה הזו - זיפריקרוטר.

לפרקים נוספים של הפודקאסט "30 דקות או פחות" ליחצו כאן

בתחילת הדרך החברה הציעה לרכז את כל לוחות העבודה במקום אחד - גם לעסקים שרוצים לחפש עובדים וגם למי שמחפש עבודה ורוצה למצוא את כל המשרות במקום אחד. סיגל מספר כי כבר ביום ההשקה גייסה החברה 12 לקוחות והיתה רווחית מיד, מה שהוביל אותו ואת שותפיו להחלטה שלא לגייס כסף, וכך עבדה החברה במשך ארבע שנים וחצי. בהמשך שילבה זיפריקרוטר אלגוריתמים לסריקת קורות החיים כדי להציע למועמדים לפנות למשרות נוספות ולמצוא במהירות עובדים שמתאימים לחברות, ולדברי סיגל הדרך שבה עובדים כיום לוחות דרושים שונה לחלוטין מזו שהיתה בעבר, בזכות אלגוריתמים שלומדים לבצע את ההתאמה.

 

איאן סיגל, צילום: ZipRecruiter איאן סיגל | צילום: ZipRecruiter איאן סיגל, צילום: ZipRecruiter

 

 

לפני 4 שנים פתחה החברה מרכז פיתוח בישראל, שהתחיל עם 11 עובדים וצמח ל-100 איש. סיגל מספר כי "העובדים בארץ אחראים הרבה מהטכנולוגיה הכי חשובה שלנו. בישראל יש כמה מהמתכנתים ומדעני המידע הטובים בעולם, אז אנחנו נותנים להם את המשימות הכי קשות".

 

בראיון בפודקאסט "30 דקות או פחות" מספר סיגל על ההתמודדות עם האקרים שניצלו פרצת אבטחה ותקפו את החברה, הצניחה בחיפושי עבודה בעקבות משבר הקורונה שהובילה לפיטורי מאות עובדים ולחשש להמשך קיום החברה, ההתאוששות המהירה - ואילו עובדים הוא מחפש להתרחבות בארץ.  

"בישראל יש מהנדסים מהטובים בעולם שעושים עבורנו את המשימות הכי קשות"
 
להאזנה לפודקאסט
לחץ כאן"בישראל יש מהנדסים מהטובים בעולם שעושים עבורנו את המשימות הכי קשות"

מראיינים:

נבות וולק, איש הייטק.

אביב פרנקל, איש התקשורת וסטארט-אפיסט.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות