אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
רוסיה לא צפויה להגביל את תפוקת דלקי המאובנים - למרות ההתחממות הגלובלית צילום: בלומברג

רוסיה לא צפויה להגביל את תפוקת דלקי המאובנים - למרות ההתחממות הגלובלית

לדברי שר האנרגיה של רוסיה, "התיאבון של העולם לגז ימשיך לגדול בעשורים הקרובים". לדבריו, רוסיה מתעתדת להגדיל בעשור הקרוב את תפוקת הגז הטבעי שלה ב-50%

03.11.2020, 11:16 | עומר כביר
רוסיה לא צפויה להגביל את תפוקת דלקי המאובנים שלה בעשורים הקרובים, למרות מאמצים עולמיים לעבור לשימוש במקורות אנרגיה דלי-פחמן – כך אמר שר האנרגיה של רוסיה, אלכסנדר נובאק, בראיון לגארדיאן.

קראו עוד בכלכליסט

"רוסיה לא חושבת שנגיע בקרוב לשיא בתפוקת הגז", אמר נובאק. "התיאבון של העולם לגז ימשיך לגדול בעשורים הקרובים". לדבריו, רוסיה מתעתדת להגדיל בעשור הקרוב את תפוקת הגז הטבעי שלה ב-50%, ועד 2035 מעוניינת להגיע לתפוקה של טריליון מטר מעוקב בשנה, לעומת 680 מיליארד מ"ק בשנה שעברה. זאת, בשעה שלדברי מדענים יש דרישה באותה תקופה להקטין את פליטות גזי החממה במחצית, על מנת להגביל את ההתחממות הגלובלית ל-1.5 מעלות.

אלכסנדר נובאק, צילום: בלומברג אלכסנדר נובאק | צילום: בלומברג אלכסנדר נובאק, צילום: בלומברג

"אני מאמין שגז טבעי יהיה מקור אנרגיה ידידותי לסביבה. אנחנו מאמנים שהחלק של הגז הטבעי במערך האנרגיה העולמי רק יגדל. אנחנו מאמינים שזה נכון לא רק לאירופה אלא גם לעולם", העריך נובאק. הערכות אלו תואמות הערכות כלכלנים, שצופים עלייה בביקוש לגז טבעי, במיוחד באסיה, על רקע ירידה בשימוש בפחם. עם זאת, דווקא באיחוד האירופי הביקוש לגז טבעי צפוי לרדת בעשור הקרוב ב-8%.

נובאק אמר, עם זאת, שרוסיה מתעתדת להפוך למובילה עולמית בהפקת מימן נקי ובפיתוח טכנולוגיות ללכידת פחמן. לדבריו, רוסיה מפתחת טכנולוגיות ללכידת הפחמן שמשתחרר בהליך הפקה מימן, והיא יכולה להציע ללקוחותיה גז "ירוק" באמת. "זה יהיה מאוד יקר, אבל אנחנו מאמינים שכמו עם מקורות אנרגיה מתחדשים המחירים ירדו לאורך זמן, וזה יקבע את קצב אימוץ המימן. אנחנו יכולים להפיק מימן ולהשתמש בו, וכן לספק אותו ללקוחות", הוא הוסיף.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות