אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
אוקטובר השחור: ירידה של 89% במספר הישראלים שיצאו לחו"ל צילום: טל אזולאי

אוקטובר השחור: ירידה של 89% במספר הישראלים שיצאו לחו"ל

משבר הקורונה והסגר השני השפיעו דרמטית על ענף התעופה והתיירות. במהלך חודש אוקטובר נרשמה ירידה של 96% במספר כניסות המבקרים לישראל, לעומת התקופה המקבילה אשתקד. בסך הכול, במהלך חודש זה נרשמו 91.5 אלף יציאות של ישראלים לחו"ל ו-20.8 אלף כניסות של מבקרים

03.11.2020, 13:32 | דורון ברויטמן
משבר הקורונה והסגר השני שהוטל בעקבותיו, ממשיכים לתת את אותותיהם בענף התעופה והתיירות לאחר שבחודש אוקטובר, תקופת חגי תשרי, נרשמה ירידה של 89% במספר הישראלים שיצאו לחו"ל לעומת התקופה המקבילה אשתקד. כמו כן, במהלך החודש שעבר נרשמה ירידה של 96% לעומת התקופה המקבילה אשתקד במספר כניסות המבקרים לישראל. בסך הכול, במהלך חודש אוקטובר נרשמו 91.5 אלף יציאות של ישראלים לחו"ל ו-20.8 אלף כניסות של מבקרים.

קראו עוד בכלכליסט

נתב"ג, אולם יוצאים, צילום: יריב מנור נתב"ג, אולם יוצאים | צילום: יריב מנור נתב"ג, אולם יוצאים, צילום: יריב מנור

באמצע חודש מרץ, בעקבות התפרצות נגיף הקורונה, מדינות רבות בעולם סגרו את הגבולות הבין-לאומיים שלהן. בישראל חלה חובת בידוד של שבועיים לחוזרים מרוב המדינות. בעקבות כך, חלה ירידה חדה ביציאות ישראלים מחודש מרץ השנה. בחודש מרץ היו כ-100 אלף יציאות לחו"ל לעומת יותר מחצי מיליון במרץ 2019. באפריל ירדו היציאות לשפל של כל הזמנים ובחודשים אפריל-יולי ביחד נרשמו כ-57 אלף יציאות לחו"ל בלבד לעומת יותר משני מיליון יציאות באותה תקופה אשתקד.

יציאות ישראלים לחו"ל (2019 לעומת 2020)

בחודש אוגוסט החלה התאוששות קלה לאחר שבמהלך החודש נרשמו 54.7 אלף יציאות לחו"ל. בתקופה של חגי תשרי השנה (18 בספטמבר עד 10 באוקטובר כולל) הוכרז סגר כללי בארץ, ומספר שיא של יציאות נרשם ב-17 לספטמבר – יום לפני תחילת הסגר. מספר היציאות של הישראלים בספטמבר הסתכמו ב-93.9 אלף יציאות לחו"ל). בחודש אוקטובר היו כאמור 91.5 אלף יציאות לחו"ל מתוכם 4.4% היו של אזרחי ישראל שמתגוררים בחו"ל ובאו לארץ לביקורי מולדת.

בכל הנוגע לכניסת מבקרים הרי שהחל מסוף חודש ינואר 2020 הוטלו בהדרגה הגבלות על כניסת זרים ממדינות מסוימות לישראל. לקראת אמצע חודש מרץ נאסרה כמעט לחלוטין כניסת זרים לישראל ובחודש זה נרשמו 87.2 אלף כניסות מבקרים בלבד. עם הזמן, על אף מדיניות הגבולות הסגורים, אושרו כניסות זרים לישראל בתנאים מסוימים, באישור חריג של רשות האוכלוסין וההגירה. בחודשים אפריל-אוקטובר 2020 נרשמו 72.0 אלף כניסות מבקרים לעומת 2.9 מיליון בתקופה המקבילה אשתקד.

 

כניסות מבקרים (2019 לעומת 2020)

 

 

 

החל מה-17 באוגוסט בוטלה חובת הבידוד, למי ששהה במהלך 14 הימים קודם הגעתו לישראל במדינות שהוגדרו "ירוקות". נכון לתחילת נובמבר, ולאור ההתפרצות המחודשת באירופה, הוצאו מתוך רשימת המדינות הירוקות איטליה, גרמניה, לטביה, ליטא וסרביה. בין המדינות שניתן לנסוע אליהן ללא חובת בידוד ניתן למצוא את דרום קוריאה, וייטנאם, יפן, תאילנד, קנדה, איחוד האמירויות, פינלנד, קובה ורואנדה.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות