אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
רוטרדם: רכבת פרצה מחסום וניצלה בזכות פסל של לווייתן צילום: גטי

רוטרדם: רכבת פרצה מחסום וניצלה בזכות פסל של לווייתן

בסופו של דבר הרכבת מצאה עצמה עומדת בין שמיים לארץ בגובה 10 מטרים כשרק הסנפיר מחזיק אותה. "הבנתי שיש משהו על הזנב...חשבתי שמשהו מאד מוזר קורה פה", סיפר אחד השכנים

03.11.2020, 15:18 | שירות כלכליסט

רכבת ליד רוטרדם שפרצה מחסום נחלצה מצניחה קטלנית לתוך נהר בזכות פסל של לוויתן. בסופו של דבר הרכבת מצאה עצמה עומדת בין שמיים לארץ בגובה 10 מטרים כשרק הסנפיר מחזיק אותה.

התאונה ארעה סמוך לחצות והעירה את האנשים המתגוררים בבתים הסמוכים, אך למרבה המזל הנהג הצליח לחלץ עצמו מהרכבת והועבר לבית החולים לביקורת, אם כי נראה שלא ספג פגיעות. לא היו נוסעים על הרכבת בשעה שפרצה את מחסומי העצירה בקצה התחנה. זו הייתה התחנה האחרונה במסלול של הרכבת.

"הרעש נמשך שתיים – שלוש שניות", סיפר אחד השכנים. "הבנתי שיש משהו על הזנב...חשבתי שמשהו מאד מוזר קורה פה".

 , צילום: גטי צילום: גטי  , צילום: גטי

בשל מגבלות הקורונה הרשויות נאלצו לפזר את הקהל שהתאסף מסביב לפסל, שם ניסו להוריד את הרכבת. "צוות של מומחים בוחן כיצד נוכל להוריד את הרכבת בצורה בטוחה, זה מסובך", מסרה דובר של רשות התחבורה המקומית.

הפסל שהציל את המצב מורכב מפוליאסטר והוא פרי עבודתו של האדריכל והאמן מארטן סטרוחס. זנב הלוויתן הוצב בקצה מסילת הרכבת ב-2002. לדבריו של סטרוחס כלל לא הופתע שהפסל נותר יציב. "הוא עומד שם כבר קרוב ל-20 שנים...דווקא היינו מצפים שפלסטיק יישחק, אך זה לא המקרה פה", אמר לרשות השידור ההולנדית. "אני אדאג להשיג לי כמה תמונות של הרכבת. בחיים לא הייתי מעלה על הדעת דבר כזה".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות