אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.

"התשתיות כאן נוחות לעסקים וקל לקבל מהממשלה את הרישיונות הדרושים"

את הדברים אמר סאנאד אל מקבאלי, יו"ר איגוד היזמות של איחוד האמירויות, במסגרת ועידת הזדמנויות כלכליות באיחוד האמירויות של כלכליסט ובנק לאומי. אל מקבאלי: "כל רעיון יכול להצליח כאן, הרבה חברות שהוקמו פה נקנו על ידי חברות גדולות"

04.11.2020, 15:01 | שירות כלכליסט

סאנאד אל מקבאלי, יו"ר איגוד היזמים של איחוד האמירויות, מספר שהחל את פעילותו כיזם עסקי ב-2003 והתמקד בפרסום, נדל"ן וטכנולוגיה. הוא אומר שמטרת האיגוד היא לתמוך ביזמים, לשמש כקול שלהם מול הממשלה וארגונים אחרים, לבנות מערכות יחסים עסקיות, לסייע להם לפתח את עסקיהם, ולבנות שותפויות עסקיות עם בנקים ממשלתיים ועם המגזרים הקשורים בעסקים אלה. אל מקבאלי אמר את הדברים בוועידת הזדמנויות כלכליות באיחוד האמירויות של כלכליסט ובנק לאומי.

קראו עוד בכלכליסט

סאנאד אל מקבאלי סאנאד אל מקבאלי סאנאד אל מקבאלי

"קיים פוטנציאל גדול לשיתוף פעולה בין ישראל לאיחוד האמירויות שמבוסס על הטכנולוגיה והידע של ישראל ועל התשתיות העסקיות שהאמירויות פיתחו כאן", אומר אל מקבאלי. "יש הרבה סוגים של עסקים שיוכלו להתאים כאן לחברות ישראליות. רק לאחרונה נפתחנו להשקעות חוץ ישירות. יש לנו 122 פעילויות, וכחלק מהתמיכה של האמירויות במשקיעים, ישראלים יוכלו להיות הבעלים של 100% מהפעילויות השונות, והדבר נכון גם לגבי האזור החופשי שלנו. התשתיות כאן נוחות לעסקים וקל לקבל מהממשלה את הרשיונות הדרושים לשם כך".

אל מקבאלי אומר כי מאז הוכרזה הנורמליזציה עם ישראל כבר מתקיימות שיחות עם אנשי עסקים, שחלקם כבר הגיעו לביקור באיחוד וכבר מתקיימים מגעים לשותפויות שונות. "אנחנו עומדים בפני חתימה על עסקאות עם שתי חברות טכנולוגיה, נמצאים בשלבים האחרונים של הסיכומים. מדובר בעסקאות בתחום טכנולוגיית הסייבר, תוכנות אופטימיזציה, ומערכות לאחסון מידע".

"האיחוד פתוח לשותפות עם עסקים קטנים, בינוניים וגדולים כאחד", אומר אל מקבאלי, שמוסיף כי הוא צופה שייחתמו הסכמי שותפות עם חברות בתחומי החקלאות, הטכנולוגיה, הנדל'ן, החדשנות, הנפט והגז: "כל רעיון יכול להצליח כאן. הרבה חברות שהוקמו כאן נקנו על ידי חברות גדולות. העסקים כאן נוחים במגזר הפרטי והממשלתי כאחד".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות