אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
עכשיו זה רשמי: הנתבים של נמל חיפה עברו לחברת נמלי ישראל צילום: מאור שלום סויסה

עכשיו זה רשמי: הנתבים של נמל חיפה עברו לחברת נמלי ישראל

חברת נמלי ישראל דיווחה לבורסה על המעבר, שאושר לפני שנה וחצי, לאחר שההסתדרות חתמה על הסכם קיבוצי שמאפשר זאת; הנתבים יעברו לשרת את שני נמלי הים שיפעלו בשנה הבאה - נמל חיפה הקיים והפרטי

03.11.2020, 19:16 | ליאור גוטמן

חברת נמלי ישראל דיווחה היום (ג') לבורסה שמחלקת הים של נמל חיפה עברה לניהולה של חברת נמלי ישראל.

מדובר בכמאה אנשים, כולל ציבור הנתבים, שעבדו בנמל חיפה עד היום, והם יעברו לשרת את שני נמלי הים שיפעלו בשנה הבאה באזור הצפון - את נמל חיפה הקיים, ואת הנמל הפרטי ("נמל המפרץ") שיופעל באזור על ידי SIPG הממשלתית הסינית.

קראו עוד בכלכליסט

המעבר של הנתבים ועובדי מחלקת הים אושר לפני כשנה וחצי לא לפני שההסתדרות חתמה על הסכם קיבוצי שמאפשר את העסקתם כולל מתן נעמק מעבר ותוספת תשלום.

נמל חיפה, צילום: אריאל ורהפטיג נמל חיפה | צילום: אריאל ורהפטיג נמל חיפה, צילום: אריאל ורהפטיג

"זהו צעד נוסף וחשוב להשלמת הרפורמה בנמלי הים לטובת המשק הישראלי והציבור כולו, ולחיזוק חברת נמלי ישראל כ- landlord בכל הנוגע לתחום שירותי הים וניהול התעבורה הימית בנמלים בישראל. מהלך זה יוביל להעלאת רמת השירות בנמלים, להתייעלות ויצירת מסחר תחרותי", מבטיח יו"ר חברת נמלי ישראל עוזי יצחקי.

מנכ"ל חברת נמלי ישראל שלמה ברימן מסכם שהמהלך מייצר "שוויוניות ההכרחית לפעילות נמלית יעילה ומקסימלית. כעת עם מעבר מחלקות הים תצטרף ישראל לרשויות נמלים אחרות בעולם שהתעבורה הימית המסחרית בהם מנוהלת במקום אחד".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות