אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
לבנון: קרלוס גוהן לא ישפט בגין "קשרים עם מדינת האויב ישראל" צילום: איי פי

לבנון: קרלוס גוהן לא ישפט בגין "קשרים עם מדינת האויב ישראל"

נשיא רנו ניסאן העולמית שנמלט ללבנון מיפן, לאחר שהואשם בה בעבירות מרמה, זוכה עתה מחמת ההתיישנות מהאשמות לקשר עם ישראל שהופנו כלפיו בלבנון. הסיבה להאשמות שנמחקו: היה אורחו של הנשיא פרס בישראל לפני כ-13 שנים

04.11.2020, 09:16 | תומר הדר

קרלוס גוהן, לשעבר נשיא רנו ניסאן העולמית לא יואשם ב"קשר עם מדינת אויב" בשל ביקורו אצל הנשיא לשעבר שמעון פרס, זאת בעקבות חוקי התיישנות. כך קבע בית משפט בלבנון השבוע.

קראו עוד בכלכליסט

כזכור, קרלוס גוהן נמלט מיפן ללבנון לאחר חודשי מעצר רבים, זאת לאחר שהואשם ביפן בשורה של עבירות הכוללות מרמה, נטילת עושר שלא כדין - וכעת גם הימלטות ממדינה. גוהן נמלט אל המדינה האחת שהוא אזרח שלה וגם לא תסגיר אותו ליפנים: לבנון.

קרלוס גוהן בספטמבר בלבנון, צילום: איי פי קרלוס גוהן בספטמבר בלבנון | צילום: איי פי קרלוס גוהן בספטמבר בלבנון, צילום: איי פי

גוהן עצמו גדל בלבנון ומאז הגעתו למדינה השוכנת מצפון לישראל הצהיר על שורה של מיזמים למען הכלכלה הלבנונית הקורסת, למשל הקמת פקולטה ללימודי עסקים. אלא שמרגע כניסתו של גוהן ללבנון עסקו הלבנונים בנקודה בעייתית: לפני כ-13 שנים עם השקת בטר פלייס ביקר גוהן בירושלים והיה אורחו של נשיא המדינה דאז שמעון פרס, משמע מבחינת לבנון גוהן הוא אזרח לבנוני אשר נאשם בקשרים עם מדינת אויב.

ואולם, השבוע קבע משרד התובע המחוזי של לבנון כי גוהן זכאי מאשמת הקשר עם ישראל - לאור העובדה שיותר מעשר שנים חלפו מביקורו בירושלים.

מלוא הפרטים אודות הימלטותו של גוהן מיפן עדיין חסויים - אך במהלך החודשים האחרונים פורסם כי בין היתר שכרו בני משפחת גוהן אנשי קומנדו לשעבר אשר הבריחו את גוהן ממעצר הבית בו שהה לאחר חודשי מעצר ארוכים, בתוך תיבת כלי נגינה. גוהן הוברח אל מטוס שהיה ככל הנראה בבעלות חברה תורכית - ומשם ללבנון בדרך היבשה.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות