אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
עוד תוצאות: לראשונה - מדינה בארה"ב אישרה לגליזציה של פטריות הזיה צילום: איי פי

עוד תוצאות: לראשונה - מדינה בארה"ב אישרה לגליזציה של פטריות הזיה

הבחירות טרם הוכרעו אולם התקבלו תוצאות של נושאים נוספים שעלו להצבעת הציבור, כמו לגליזציה של סמים. כך, באורגון אושר השימוש בפטריות הזיה לצרכים רפואיים, ואילו ניו ג'רזי ואריזונה אישרו שימוש במריחואנה למטרות פנאי

04.11.2020, 09:58 | שירות כלכליסט

תוצאות הבחירות לנשיאות ארה"ב עדיין לא הוכרעו, אך התקבלו כבר התוצאות של נושאים נוספים שעלו להצבעת הציבור. כך למשל בניו ג'רזי ובאריזונה אישרו לגליזציה של מריחואנה למטרות פנאי ובאורגון אשרו שימוש בפטריות הזייה לצרכים טיפוליים.

קראו עוד בכלכליסט

לפי ההצעה שאושרה בניו ג'רזי, יוסיפו תיקון לחוקה לפיה אנשים מעל גיל 21 יכולים להשתמש במריחואנה, והמדינה תקים שוק מפוקח לגידול, הפצה ומכירה. בעקבות אישור החוק בניו ג'רזי ובאריזונה, מריחואנה היא חוקית כעת ב-12 מדינות ובוושינגטון הבירה.

פטריות הזיה, צילום: איי פי פטריות הזיה | צילום: איי פי פטריות הזיה, צילום: איי פי

זו הפעם השנייה שבה הנושא עולה להצבעה בניו ג'רזי, לאחר שב-2019 לא הושגו מספיק קולות, על אף תמיכתו של המושל פיל מרפי. "הרשו לי להיות בוטה: לגליזציה של מריחואנה היא עניין של צדק חברתי, צדק גזעי וצדק כלכלי", צייץ מרפי ביום שני לקראת ההצבעה. התומכים בלגליזציה מציינים כי היא גם תוביל ליצירת עוד מקומות עבודה ותגדיל את ההכנסות המדינה ממסים. עם זאת, המתנגדים חוששים מצריכה מוגברת בקרב קטינים ועלייה בתאונות הדרכים בשל נהיגה תחת השפעה. לפי החוק, על מוצרי המריחואנה בניו ג'רזי יוטל מס מכירה של 6.625%.

כאמור גם באריזונה אישרו לגליזציה של מריחואנה. לפי החוק החדש, הצריכה מותרת לאנשים מעל גיל 21 וכן מותר לגדל עד 6 צמחים. מס המכירה במדינה יעמוד על 16%. במקביל, בדרום דקוטה אישרו שימוש במריחואנה לצרכים רפואיים, אך הצעה גם לצרכי פנאי לא עברה, ובמיסיסיפי המצביעים אישרו הצעה להקמת תוכנית לאספקת מריחואנה רפואית לחולים.

כאמור, הצעת חוק מעניינת נוספת אושרה באורגון, שהפכה למדינה הראשונה בארה"ב שבה השימוש בפטריות פסילוסיבין הוא חוקי. 56.12% הצביעו בעד לאחר ספירה של 1,832,513 מהקולות.

לפי ההצעה, השימוש בפטריות הפסיכודליות יהיה חוקי בטיפולים. הוקצבה תקופת מעבר של שנתיים שבמהלכה יקבעו התנאים הספציפיים, כולל ההשכלה הנדרשת מהמטפלים שמשתמשים בפטריות.

לפי יוזמי החוק, בני הזוג שרי ותומאס אקרט, הפטריות הללו יכולות לסייע לאנשים המתמודדים עם דיכאון, חרדה והמתכרויות. "אנחנו זקוקים לאפשרויות, וזו אפשרות תרפוטית שיכולה לסייע לאלפי אנשים", הסבירו.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות