אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
סופית: בכיכר אתרים ייבנו 2 מגדלים של 25 קומות ובניין נוסף בגובה הבניינים בשד' בן גוריון הדמיה: עיריית תל אביב

סופית: בכיכר אתרים ייבנו 2 מגדלים של 25 קומות ובניין נוסף בגובה הבניינים בשד' בן גוריון

הוועדה המקומית אישרה את תוכנית העירייה שנעשתה בשיתוף דיירי הסביבה. 50% משטחי הבנייה יהיו מלונאות ומסחר, והיתר מגורים. כמו כן יבוטל השיקוע שמתחת לכיכר תהיה גישה ישירה משד' בן גוריון לים

04.11.2020, 17:10 | אמיתי גזית
במקום כיכר אתרים ייבנו 2 בניינים בני 25 קומות ברוחב יוצא דופן של 1200-1,400 מ"ר, ובניין שלישי מזרחי נמוך בגובה שאר הבניינים ברחוב בן גוריון. 50% משטחי הבנייה יהיו מלונאות ומסחר, והיתר מגורים. אלה עיקרי מדניות התכנון החדשה של עיריית תל אביב למרחב כיכר אתרים שאושרה היום (ד') בוועדה המקומית.

קראו עוד בכלכליסט

בכך הסתיימה ככל הנראה מחלוקת תכנונית בין קבוצה של תושבים שהתנגדה לבניית מגדלים, לבין העירייה.

במסגרת תוכנית המתאר העירונית החדשה של תל אביב, שנכנסה לתוקף ב-2016, הוחרג אזור כיכר אתרים מהכלל לפיו לאורך החוף מותרת בנייה של עד 25 קומות, והותרה בו בנייה לגובה של 40 קומות. הנימוק להחרגה היה כי שיקום הכיכר יחייב שורה של מטלות יקרות ורק העצמה של זכויות הבנייה תהפוך את המזים לכלכלי עבור היזמים.

תוכנית כיכר אתרים מכיוון שדרות בן גוריון, הדמיה: עיריית תל אביב תוכנית כיכר אתרים מכיוון שדרות בן גוריון | הדמיה: עיריית תל אביב תוכנית כיכר אתרים מכיוון שדרות בן גוריון, הדמיה: עיריית תל אביב

תוכנית סכימתית של כיכר אתרים מכיוון הים, הדמיה: עיריית תל אביב תוכנית סכימתית של כיכר אתרים מכיוון הים | הדמיה: עיריית תל אביב תוכנית סכימתית של כיכר אתרים מכיוון הים, הדמיה: עיריית תל אביב

קבוצה של תושבי העיר עתרו נגד החלטה זו לבית המשפט המחוזי, שהעביר את הסוגייה להכרעת הוועדה לשמירה על הסביבה החופית במנהל התכנון. בפברואר 2019 קבעה הוועדה כי גם בסביבת כיכר אתרים תוגבל הבנייה ל-25 קומות.

בהתאם לכלל הזה אושרה היום סופית מדיניות התכנון של המתחם. משום שהיא תואמת לכללים שאושרו בתוכנית המתאר העירונית, הוועדה המקומית מוסמכת לאשר את המדיניות ולכן ההחלטה היום היא סופית.

מסמך המדיניות גובש לאחר דיונים שבהם לקחו חלק תושבים חברי עמותת "לא למגדלים בכיכר", נציג היזמים האדריכל אבנר ישר, קרן JTLV שלה מרבית זכויות הבנייה בכיכר, ונציגי העירייה.

על פי המסמך שאושר בוועדה המקומית יבוטל השיקוע שמתחת לכיכר אתרים בתל אביב, המקטע הדרומי ביותר, רחוב אליעז פרי, ייבנה מחדש במפלס הקרקע, כך שתהיה גישה ישירה משדרות בן גוריון לים. ייסלל שביל אופניים שיחבר את טיילת הרברט סמואל, למפגשי הרחובות ארלוזורוב, גורדון ובן גוריון. לעירייה יוקצה מבנה לשימושים ציבוריים, וכן יוקם חניון עירונית ובו 350 חניות.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות