אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
אחרי 20 שנה: מייסד מלאנוקס, איל וולדמן, עוזב את החברה צילום: אוראל כהן, משה שי

אחרי 20 שנה: מייסד מלאנוקס, איל וולדמן, עוזב את החברה

וולדמן הקים את מלאנוקס ב-1999, הוביל אותה להנפקה בנאסד״ק ב-2007 וקידם את מכירתה לחברת השבבים אנבידיה בעסקה של 6.9 מיליארד דולר

04.11.2020, 16:59 | הגר רבט
מייסד מלאנוקס, איל וולדמן, יעזוב את תפקידו בחברה שהקים בעוד כשבוע, כך הודיע לעובדים. וולדמן הקים את מלאנוקס ב-1999, הוביל אותה להנפקה בנאסד״ק ב-2007 וקידם את מכירתה לחברת השבבים אנבידיה בעסקה של 6.9 מיליארד דולר. וולדמן, שהחזיק ב-3.6% ממניות החברה קיבל מהעסקה כ-250 מיליון דולר (905 מיליון שקל).

קראו עוד בכלכליסט

מלאנוקס מפתחת ומייצרת מוצרים להאצת תקשורת הנתונים בין שרתים ושיפור יכולת ההעברה והאחסון של נתונים. העסקה עם אנבידיה, שעל קיומה הוכרז במרץ 2019, נסגרה סופית רק שנה לאחר מכן.

מנכ"ל מלאנוקס היוצא, איל וולדמן, צילום: אוראל כהן, משה שי מנכ"ל מלאנוקס היוצא, איל וולדמן | צילום: אוראל כהן, משה שי מנכ"ל מלאנוקס היוצא, איל וולדמן, צילום: אוראל כהן, משה שי

ג'נסן הואנג, מייסד ומנכ"ל אנבידיה, אמר מיד לאחר היוודע דבר העסקה כי הוא מקווה שוולדמן יישאר במלאנוקס לתקופה ארוכה וימשיך לנהל אותה גם כשתהפוך לחלק מחברת השבבים.

וולדמן נחשב לאחד מאנשי ההייטק המובילים בישראל והוא לא מהסס גם להביע דעה פוליטית. בין השאר, היה בין 150 יזמים ואנשי הייטק שפנו לממשלה באוגוסט האחרון בדרישה להעביר מיידית את תקציב המדינה עד סוף שנת 2021.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות