אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
אלשטיין צפוי להישאר בדסק"ש: מציע 1.028 מיליארד שקל עבור 70% מהמניות צילום: כפיר סיון

בלעדי לכלכליסט

אלשטיין צפוי להישאר בדסק"ש: מציע 1.028 מיליארד שקל עבור 70% מהמניות

צחי נחמיאס לא יעלה את ההצעה שהגיש לרכישת החברה, בסך 950 מיליון שקל; ההצעה של אלשטיין משקפת שווי של 1.5 מיליארד שקל לדסק"ש, והוא מציע 70 מיליון שקל נוספים שאליהם התחייב בעבר אך לא העביר

04.11.2020, 18:42 | גולן חזני

פיתול נוסף בעלילה: אדוארדו אלשטיין מתקרב לשמירה על השליטה בדסק"ש. ל"כלכליסט" נודע כי אלשטיין הגיש הצעה חדשה ומשופרת למחזיקי האג"ח של אי.די.בי, שמחזיקים בשעבוד על מניות השליטה בדסק"ש.

 

קראו עוד בכלכליסט

במסגרת ההצעה החדשה - שאותה הגיש אלשטיין בעצמו, שהגיע היום בשעה 17:00 למשרדיהם של הכונסים עורכי הדין רענן קליר ואלון בנימיני, ברחוב ברקוביץ' בתל אביב — אלשטיין מציע לשלם 1.028 מיליארד שקל עבור 70.4% ממניות דסק"ש - הצעה הגבוהה ב־78 מיליון שקל מהצעתו הקודמת, וכן מציע לרכוש 12% נוספים תמורת 85 מיליון שקל. כלומר, הוא מציע לשלם סכום כולל של קצת יותר מ־1.1 מיליארד שקל על מנת להישאר בעל השליטה בדסק"ש, והעמיד ערבות בגובה 15% מההצעה.

בנוסף, אלשטיין מציע להזרים לאי.די.בי 70 מיליון שקל שעליהם התחייב בעבר - התחייבות שהפר ושהכניסה את הקבוצה כולה להסדר חוב. כמו כן, אלשטיין מציע לשלם 90 מיליון שקל עבור ישראייר. ככל הידוע, זו ההצעה הגבוהה ביותר שהוגשה עבור חברת התעופה, אך במירוץ ישנם שחקנים נוספים.

מימין: צחי נחמיאס ואדוארדו אלשטיין
מימין: צחי נחמיאס ואדוארדו אלשטיין צילום: ורד פיצ׳רסקי, סיון פרג'

מנגד עומדת הצעת הקבוצה שבראשה עומדת מגה אור שבשליטת צחי נחמיאס, שעדיין נמצאת במירוץ. הקבוצה מציעה לשלם 950 מיליון שקל עבור 70% מדסק"ש, ועוד 164 מיליון שקל עבור 12% נוספים. אתמול מגה אור אף השלימה את העמדת הערבות, בגובה 15% מההצעה שלה, להבטחת ההצעה. כמו כן, בדיון שנערך אתמול בבית המשפט הבהירה מגה אור כי ביג, שהיא שותפה עסקית שלה במקרים רבים, אינה חלק מהקבוצה שמציעה לרכוש את השליטה בדסק"ש.

בכל הנוגע לתשלום עבור המנה העיקרית של המניות, שמשועבדות למחזיקי סדרה י"ד, ההצעה של אלשטיין טובה יותר. עבור מחזיקי סדרה ט', שהחוב כלפיהם ייפרע מהעודפים שיוותרו למחזיקי סדרה י"ד, וממכירת 12% הנוספים, הסיפור שונה, והם יצטרכו להחליט באיזו הצעה לבחור.

חלק מהמחזיקים נוטים לקבל את ההצעה של אלשטיין, בין היתר משום שכפי שנחשף ב"כלכליסט", נחמיאס אינו מתכוון לשפר את ההצעה שלו. חרף העובדה הזו, הנציגויות השונות של הנושים יפתחו במגעים מול אלשטיין כדי לנסות ולהביא לשיפורים נוספים בהצעה שלו.

מעל להצעות השונות מרחף סימן שאלה הנוגע לאטרקטיביות של רכישת השליטה בדסק"ש בדמות איש העסקים אהרון פרנקל. כפי שנחשף ב"כלכליסט", פרנקל רכש אתמול עוד מניות של גב־ים - הנכס הבולט של דסק"ש, שבו היא מחזיקה באמצעות החברה־הבת נכסים ובניין - והגיע לאחזקה של 32.5%, הגבוהה מזו של נכסים ובניין (29.9%). פרנקל רכש 4.6% מידי גזית גלוב תמורת כ־260 מיליון שקל, ו־2.5% מידי הפניקס תמורת כ־150 מיליון שקל, ובכך הפך לבעל המניות הגדול בחברה שנסחרת באופן פורמלי ללא גרעין שליטה. פירוש הדבר הוא שאם אלשטיין ירכוש את דסק"ש בחזרה, הוא יימצא בעמדת נחיתות בכל הנוגע לגב־ים, מה שככל הנראה מעיד על כך שהוא מתעניין בעיקר בקופות המזומנים של דסק"ש ונכסים ובניין.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות