אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
חברת אורן הסלע של ברוך צימר רכשה קרקע בהרצליה ב־58 מיליון שקל הדמייה: אדריכל אורי זרובבל

חברת אורן הסלע של ברוך צימר רכשה קרקע בהרצליה ב־58 מיליון שקל

מדובר ב-75% יותר מהסכום שבו רכש קרקע בשטח זהה באותו מגרש לפני חמש שנים. הקרקע היא בשטח של כ־3.2 דונם ויש לה תב"ע מאושרת ל-2 בניינים בני 10 קומות וכן שטחי מסחר

05.11.2020, 07:08 | דותן לוי

חרף הקורונה, ההאטה הכלכלית ואי הוודאות בשוק, מחירי הקרקעות לבנייה של דירות ממשיכים להאמיר. זאת, לאחר חמש שנים של שיווק קרקעות מדינה כמעט אך ורק במסלול של מחיר למשתכן והדיווחים על חזרתם רוכשי הדירות בחודשים האחרונים.

קראו עוד בכלכליסט

לכלכליסט  נודע כי חברת אורן הסלע, בבעלות היזם ברוך צימר, השלימה בימים האחרונים עסקה לרכישת קרקע ברחוב נתן אלתרמן פינת רחוב איסר הראל בהרצליה תמורת 58 מיליון שקל, גבוה ב־75% מהסכום שבו רכשה קרקע בשטח זהה באותו מגרש לפני כחמש שנים. השבוע גם פורסם לראשונה בכלכליסט כי מכרז של המדינה למכירת קרקע במודיעין נסגר בביקושי שיא – 43 יזמים הגישו הצעות לרכישת קרקע ל־123 דירות ו־1,000 מ"ר שטחי מסחר, שנמכרה בסופו של דבר לחברת גלעד מאי תמורת 147 מיליון שקל (כולל פיתוח).

הרצליה, הדמייה: אדריכל אורי זרובבל הרצליה | הדמייה: אדריכל אורי זרובבל הרצליה, הדמייה: אדריכל אורי זרובבל

הקרקע בהרצליה יושבת על שטח של כ־3.2 דונם שנמצאת בבעלות של יורשים רבים. בשנת 2005 רכש צימר 50% מהקרקע תמורת 33 מיליון שקל (לפי שווי מגרש של 66 מיליון שקל), וכעת החליטו היורשים הנותרים למכור את יתרת הקרקע, וצימר רכש אותה לפי שווי של 115 מיליון שקל.

לקרקע יש תב"ע מאושרת להקמת שני בניינים בני 10 קומות הכוללים 64 דירות וכן 800 מ"ר של מסחר. היזם נמצא לפני הגשת בקשה להיתר, ומעריך כי ניתן יהיה להתחיל בבנייה בתוך כשנה. לדבריו, בכוונתו לבנות דירות גדולות בשטח ממוצע של 140 מ"ר אשר יכללו חדרי עבודה ברוח תקופת הקורונה.

המגרש סמוך למרכז הבינתחומי וצמוד למעונות הסטודנטים, כך שההשפעה החיובית של המרכז האקדמי בהחלט משתמעת מהזינוק במחירי הקרקעות.

בתוך כך, בבחינת מאגר העסקאות הממשלתי ניתן לראות, כי מחירי הדירות ברחוב אלתרמן עלו בשיעורים נמוכים משמעותית מהעלייה במחיר הקרקע. כך למשל דירות 4 חדרים שנמכרו ב־2015 תמורת כ־2.6 מיליון שקל בממוצע נמכרות כעת בכ־3 מיליון שקל.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות