אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
לקראת החגים: מחסור בשבבים לייצור האייפון 12 צילום: איתמר זיגלמן

לקראת החגים: מחסור בשבבים לייצור האייפון 12

בעקבות משבר הקורונה אפל מתמודדת עם מחסור שצפוי להקשות על יכולותיה לעמוד בביקוש המוגבר למוצריה במהלך עונת הקניות שלפני חג המולד.

05.11.2020, 09:33 | עומר כביר
אפל מתמודדת במחסור עם שבבי ניהול צריכת האנרגיה של האייפון 12 ומכשירים אחרים, שצפוי להקשות על יכולתה לעמוד בביקוש המוגבר למוצריה במהלך עונת הקניות שלפני חג המולד – כך לפי דיווח של בלומברג.

קראו עוד בכלכליסט

בשלב זה לא ברור עד כמה צוואר הבקבוק שנוצר יגביל את יכולתה של אפל לספק אייפונים בתקופה שבה הביקוש להם הוא הגדול ביותר. מקורות עם ידע בנושא אמרו שייתכן שהפגיעה תהיה שולית, שכן ספקים צפויים לתעדף את הצרכים של אפל על פני אלו של לקוחות אחרים.

הסיבה העיקרית למחסור היא ביקוש מוגבר לשבבים ושיבושים בשרשרת האספקה שנגרמו בגלל מגפת הקורונה. ספקית השבבים המרכזית של אפל, TSMC, אמרה באוקטובר שמסמאטפונים דור 5 דורשים 30% עד 40% יותר שבבים לעומת סמארטפונים דור 4. בנוסף, חוסר ודאות בגלל המגפה גרמה ללקוחות רבים לאגור רכיבים מחשש שיאזלו, במיוחד לאחר שוואווי הסינית קנתה מלאי משמעותי לפני שהסנקציות שהטילה עליה ארה"ב בכל הנוגע לרכישת שבבים מחברות אמריקאיות נכנסו לתוקף בספטמבר.

שבבי ניהול צריכת אנרגיה חשובים יותר באייפון 12 מאשר בדורות הקודמים, בגלל הדרישות הנוספות של יכולות הדור החמישי והמצלמה המתקדמת שבמכשירים.

אייפון 12 ואייפון 12 פרו, צילום: איתמר זיגלמן אייפון 12 ואייפון 12 פרו | צילום: איתמר זיגלמן אייפון 12 ואייפון 12 פרו, צילום: איתמר זיגלמן

בשיחה עם אנליסטים לאחר פרסום הדו"ח הרבעוני של החברה בשבוע שעבר הזהיר מנכ"ל אפל, טים קוק, מקשיי אספקה של אייפון 12, מק, אייפד וחלק מדגמי אפל ווטש. לדבריו, קשיים אלו אינם בגדר הפתעה ואפל רק התחילה להגביר את קצב הייצור. "קשה לחזות עד מתי ימשכו קשיים אלו", הוא הוסיף.

אפל סירבה להגיב לדיווח.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות