אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
קליפורניה כותבת מחדש את חוקי האינטרנט צילום: 10best.com

קליפורניה כותבת מחדש את חוקי האינטרנט

הצעת חוק שזכתה לרוב במדינה סוגרת כמה מפרצות הרגולציה הקיימות כיום בנוגע לזכות לפרטיות ברשת, כולל איסוף וניתוח הנתונים של משתמשים וצפויה להשפיע גם על ענקיות כמו פייסבוק וגוגל

05.11.2020, 12:49 | שירות כלכליסט
תושבי קליפורניה בחרו השבוע לכתוב מחדש את חוקי האינטרנט, זאת לאחר שהצעה 24, שעלתה למשאל במדינה זכתה לרוב בבחירות. ההצעה מבוססת על חוק הזכות לפרטיות של מדינת קליפורניה.

קראו עוד בכלכליסט

החוק, שעבר בשנה שעברה, העניק לתושבי המדינה זכויות חדשות לגבי הדרך שבה חברות אוספות ומנתחות את המידע האישי שלהן ברשת. מטרת החקיקה החדשה לשים סוף למרבית הפרצות הקיימות ברגולציה הקיימת, ולאפשר למשתמשים לבחור שהמידע שלהם לא יישמר וינותח במקרים מסוימים.

ההצעה כללה אכיפה והגדרה מחדש של חלקים מחוק פרטיות המשתמש שאושר בשנה שעברה במדינה. על מנת לוודא שחברות מצייתות לחוק, הצעה 24 מחייבת בין היתר הקמת משרד מיוחד שיפעל לאכיפתו, ובכך תורחב סמכות האכיפה של המדינה, שעד כה הייתה מוגבלת רק למשרד התובע הכללי.

החקיקה החדשה הופכת את חוקי הפרטיות של קליפורניה למחמירים ביותר בארה״ב והיא דומה מאוד לאלה הנהוגים באיחוד האירופי, ה-GDPR. מומחים מעריכים שהחקיקה הנוכחית גם תהווה בעתיד מתווה לחברות ומדינות נוספות ביבשת.
פרטיות בפייסבוק, צילום: The Telegraph פרטיות בפייסבוק | צילום: The Telegraph פרטיות בפייסבוק, צילום: The Telegraph

כמו באירופה, גם בארה״ב עסקים רבים יושפעו מהחוק – החל מענקיות טכנולוגיה כמו פייסבוק וגוגל ועד לחברות אינטרנט קטנות. עם זאת, לחוק היו מתנגדים מועטים בלבד, מגפת הקורונה גרמה לקיץ שכון במיוחד עבור חברות הפרסום ברשת והחוק החדש לא עמד בראש מעייניהן.

השלב הבא ביישום החוק הוא מינוי חמשת הדירקטורים של הסוכנות החדשה. הסוכנים ימונו על ידי המושל, התובע הכללי, ועדת החוקים של הסנאט המקומי ויו"ר בית הנבחרים של קליפורניה. השינויים ייכנסו לתוקף ב-2023.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות