אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
אושרה תוכנית לבניית 683 יחידות דיור על קרקע פרטית בחדרה הדמיה: משרד מנספלד קהת אדריכלים

אושרה תוכנית לבניית 683 יחידות דיור על קרקע פרטית בחדרה

מדובר באחת התוכניות הבודדות למאות יחידות דיור שאושרו בשנים האחרונות על קרקע פרטית, ולא על קרקע מדינה. התוכנית תכלול הקמת בנייני מגורים בני 12 קומות ושטחי מסחר ומשרדים, מזרחית לכביש 4

05.11.2020, 15:56 | שלומית צור

הוועדה המחוזית לתכנון ובנייה חיפה, בראשות איתמר בן דוד, אישרה תוכנית להקמת שכונת מגורים חדשה בחדרה. התוכנית, על קרקע פרטית של כ-107 דונם, ממוקמת בין מסילת הרכבת בצפון, כביש 4 במערב, שד' החרות מדרום, וממזרח רחוב עפגין יצחק. בקרקע מחזיקה משפחת רויכמן - מוותיקות העיר חדרה.

על פי התוכנית שהופקדה להתנגדויות בספטמבר 2019 ואושרה כעת, על הקרקע יוקמו 683 יחידות דיור, בבניינים בני 12 קומות. בנוסף ליחידות הדיור, התוכנית כוללת כ-6,500 מ"ר שטחי מסחר ומשרדים, 32 אלף מ"ר מבני ציבור וכ-20 דונם עבור שטחים פתוחים.

קראו עוד בכלכליסט

הדמיה של שכונת מגורים חדשה בחדרה, הדמיה: משרד מנספלד קהת אדריכלים הדמיה של שכונת מגורים חדשה בחדרה | הדמיה: משרד מנספלד קהת אדריכלים הדמיה של שכונת מגורים חדשה בחדרה, הדמיה: משרד מנספלד קהת אדריכלים

מדובר במובלעת של קרקע לא מבונה, סמוך לשכונות מגורים קיימות, והקמתה תתבסס על תשתיות קיימות. את התוכנית יזמו בעלי הקרקע במשותף עם עיריית חדרה, והיא נערכה על ידי משרד מנספלד קהת אדריכלים. העובדה כי מדובר באחת התוכניות הבודדות שאושרו בשנים האחרונות על קרקע פרטית, ולא על קרקע מדינה, היא משמעותית נוכח היעדר פרסום מכרזים לשיווק קרקעות על ידי רשות מקרקעי ישראל בשנה האחרונה. ראיה לכך היא התוצאה של מכרז בודד של רמ"י בעיר מודיעין שפורסמה בתחילת השבוע, לפיה בקרקע ל-123 יחידות דיור זכתה חברת גלעד מאי בסכום של 130 מיליון שקל לא כולל הוצאות פיתוח, כאשר למכרז הוגשו 43 הצעות.

לדברי ליאת פלד, מתכננת מחוז חיפה במינהל התכנון, "התוכנית יוצרת חיבור מיטבי לבינוי הקיים מסביב לה, משלימה את הפאזל ופורסת את שימושי הקרקע בהתאמה לסביבה. בתוכנית מוצעת הרחבת בית ספר קיים, וכן היא מוסיפה שטח למסחר ותעסוקה שמשלים רצועת משרדים קיימת לאורך דרך עובדיה יוסף המהווה כניסה ראשית לעיר. בלב התוכנית מוצע שטח ציבורי הכולל שטחים פתוחים המקושרים למגרשים הגובלים בתוכנית. המגורים המוצעים ייבנו בצפיפות נטו של 16 יחידות דיור לדונם במבנים של כ-12 קומות, המהווים חוליית ביניים בין הגבהים במרכז העיר, לבין שכונה קיימת בבנייה נמוכה ממזרח לה".
שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות