אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
למה וול סטריט קפצה עוד לפני התוצאות, ומה יקרה בהמשך צילום: איי אף פי

מנועי הכסף

למה וול סטריט קפצה עוד לפני התוצאות, ומה יקרה בהמשך

פודקאסט מנועי הכסף של כלכליסט - פרק 126: חגיגת בחירות בשווקים - מי צדק בתחזיות, מי טעה בגדול ואיך הקפיצה החדה בגירעון של ישראל קשורה לביידן

05.11.2020, 16:01 | שי סלינס

חלק מהתחזיות לפני הבחירות בארה"ב היו מדויקות מאוד, וחלקן ממש לא. בצד הפחות אופטימי נמצאים הסוקרים, ששוב, בדיוק כמו לפני 4 שנים, טעו בענק בחיזוי תוצאות הבחירות. רובם המכריע העניק ניצחון מוחץ למועמד הדמוקטי ג'ו ביידן - כזה אשר יעניק לו ולמפלגה הדמוקרטית שליטה מוחלטת בקונגרס. ביידן אומנם נמצא צעד אחד קטן לפני הניצחון, נכון לכתיבת שורות אלו, אבל ברור לחלוטין שניצחון סוחף זה כבר לא יהיה.

בצד השני, המוצלח יותר של התחזיות - עומדים אלו שצפו את העיכוב בתוצאות הסופיות. ההערכות היו שחלק גדול מהעיכוב ייגרם כתוצאה מהיקף גדול מאוד של הצבעות מוקדמות - מה שאכן קרה בפועל כאשר כמעט 100 מיליון אמריקאים הצביעו לפני יום הבחירות. הכלכלנים והאנליסטים העריכו שחוסר ודאות כזה לגבי קבלת התוצאות הסופיות עשוי להתבטא בתנודתיות חריפה בשווקים. והנה, 3 ימי מסחר עברו מאז נסגרו הקלפיות והתנודתיות בשווקים רק מחריפה.

בפרק ה-126 של פודקאסט מנועי הכסף של כלכליסט עם האסטרטג והכלכלן הראשי של פסגות דיברנו על תגובת השווקים לתוצאות הבחירות, על העליות החדות בעיקר במניות הטכנולוגיה וגם על משמעות העלייה החדה בגירעון של ישראל ועל עתיד היחסים שלנו עם סין בעקבות חילופי השלטון בארה"ב.  

למה וול סטריט קפצה עוד לפני התוצאות, ומה יקרה בהמשך
 
להאזנה לפודקאסט
לחץ כאןלמה וול סטריט קפצה עוד לפני התוצאות, ומה יקרה בהמשך

 , צילום: אי אף פי, גטי צילום: אי אף פי, גטי  , צילום: אי אף פי, גטי

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות